Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ehhez a gyógyszerhez hozzá...

Ehhez a gyógyszerhez hozzá lehet szokni?

Figyelt kérdés

0,25-ös frontint szedek.

A heim pálban voltam decemberben, ott nem adtak nekem ilyet, mert azt mondta a pszichiáter, hogy 18 év alatt nem is szedhetném.

De azt is mondta ott egy ápoló (meg anya háziorvosa is) hogy placebosan vagyok hozzászokva.


Ez így van, vagy tényleg hozzászokhatok?

Csak egy felet szedek esténként.


2023. jan. 11. 18:08
 1/1 anonim ***** válasza:
A frontin hatóanyaga alprazolam, vagyis ugyanaz mint a xanaxé. Néhány hét után a szervezetd rászokik, hirtelen abbahagyása elvonási tüneteket okoz. Ha jól értem a 0,25-ösből szedsz felet ami nagyon alacsony dózis, de attól még ugyanúgy rá lehet szokni (és ha elég ideig szeded akkor rá is fogsz). A másik pedig, hogy ugyanaz a dózis maximum néhány hónapig hatásos, utána emelni kell a korábbi hatás eléréséhez, vagyis tolerancia alakul ki (és ilyenkor jelennek meg páran akik állítják, hogy nekik nem kellett évek óta emelni, de a tudomány mai állása szerint a benzodiazepin nyugtatók toleranciát okoznak és hatástalanok néhány hónap elteltével). Szóval azért nem veszélytelen rendszeresen, hosszabb távon szedni.
2023. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!