Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne elmenni pszichol...

Érdemes lenne elmenni pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron elmentem a háziorvosomhoz, hogy végezze el a jogosítvány megszerzéséhez szükséges egészségügyi alkalmassági vizsgálatot. Ő azonban először pszichológushoz akart elküldeni, mert Sajátos Nevelési Igényű tanuló vagyok, tanulási zavarok, nehézségek miatt. Ezután elmentem egy üzemorvoshoz, aki megcsinálta az egészségügyi alkalmassági vizsgálatot. Miután meglett az alkalmassági papír, egyből mentem az autósiskolába beiratkozni. Viszont hamar rájöttem, hogy lehetséges, hogy mégis el kellett volna mennem pszichológushoz. Ugyanis nehezen értem az anyagot, emiatt lassan haladok. Viszont tartok attól, hogy nem találnak alkalmasnak, viszont nagy szükségem lenne a jogosítványra.


21/F



2023. jan. 11. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem tudja fejleszteni a tanulási zavarodat. Arra gyógypedagógus való, de nem tudom, hogy valahol foglalkoznak-e felnőttekkel. Ha valami egyéb probléma, pl. szorongás, stressz, hasonlók állnak a nehézségeid hátterében, akkor menj pszichológushoz, de ő nem fogja tudni veled megértetni az anyagot, mert nem ez a munkája. Viszont lehet, hogy van jobb tippje, hogy hogyan lehetne ezt ebben az életkorban fejleszteni.
2023. jan. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Látom nem volt érthető.
2023. jan. 11. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, hogy nehezen érted az anyagot, és SNI-s vagy. Ez viszont nem pszichológusi hatáskör, hanem gyógypedagógusi, úgyhogy nem tudom, mit akarsz a pszichológustól. Lehet, hogy tényleg nem értem, mit szeretnél, de akkor próbáld meg máshogy leírni légyszi.
2023. jan. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Arra akartam célozni, hogy szellemi szinten alkalmas vagyok-e. Ezt érdemes-e kivizsgálni. Ugyanis amikor el akartak küldeni, azzal indokolták, hogy a hozzám hasonló helyzetben lévő tanulókat kötelességük kivizsgáltatni.
2023. jan. 11. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem méri fel alkalmas vagy-e szellemi szinten a tanulásra arra a gyógypedagógus való. A nevelési tanácsadóban amikor végzik a vizsgálatot,hogy SNI-s vagy igaz beszélsz pszichológussal,de igazán a gyógypedagógus dönt most is az kell nem pszichológus háziorvosod szimplán nem tudja mire is van a pszichológus
2023. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

(első és harmadik vagyok)

Így már jobban értem, köszi!

Viszont: a kivizsgálás gyerekeknél a pedagógiai szakszolgálatoknál (régen nevelési tanácsadó néven futott) történik. Itt vizsgál gyógypedagógus és pszichológus, utóbbi IQ-t mér általában. Mivel neked SNI státuszod van, így elvileg ilyen vizsgálaton már átestél.

A jogsis dolgokkal nem vagyok képben, nem tudom, hogy ott milyen plusz vizsgálatot kérhetnek ilyen esetben, de téged kellett, hogy vizsgáljon pszichológus, amikor az SNI-t megkaptad. Ha ennyire bizonytalan vagy, akkor kérdezd meg a háziorvosodat, hogy ő milyen vizsgálatra gondolt, amikor pszichológushoz akart küldeni, mert én őszintén nem értem.

2023. jan. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!