Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes elmenni pszihológushoz...

Érdemes elmenni pszihológushoz, csak mert van egy kis problémám az evéssel?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta fogyókúrázom és objektíven nézve sosem voltam túlsúlyos. 65kg volt a legnagyobb súlyom, most 50 vagyok de nem vagyok elégedett.

Tudni kell, hogy 3-5 éves korom között nem volt mit együnk, és utána mikor jobb élethelyzetbe kerültem azt éreztem, hogy a kaja körül forog a gondolatom gyakrabban mint kéne.

16 éves koromban volt egy 1-2 éves időszakom amikor túlettem magam hetente 1-2 alkalommal és hánytam. Ezt (azt hittem) sikerült legyőzni, azóta zabálós és fogyókúrázós idők váltogatják az életemet, az egyetlen dolog ami konstans az az önutálat. Most kb 3 hónaponként hánytatom magam, de valami mégsem stimmel. Úgy érzem a kapcsolatom az evéssel nem oké.

Nem hiszem hogy konkrét evészavarom van, de nem tudom hogy tudnám normalizálni az állapotom.

20/l



2020. jan. 31. 10:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Magad is érzed, hogy valami itt nagyon nem oké, igaz? Ez a "kis probléma" takarhat egy egész jéghegyet is, úgyhogy legalább probáld meg.
2020. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!