Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom folyton az...

A pszichológusom folyton az anyagi helyzetemről kérdez, nem pofátlan egy kicsit?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez is egy opcionális téma a terápián, de én például soha nem szerettem a pénzről beszélni másokkal, ebben mindig nagyon távolságtartó vagyok. Szerintem ez annyira magánügy, hogy amennyiben nem beszél az anyagi helyzetéről magától a kliens, akkor senkinek semmi köze hozzá, még a terapeutának sem. Ha kifizetek minden alkalmat időben, akkor ezen kívül szerintem illetlen a pénztárcámban "túrkálnia".

A barátaim között is vannak tehetősebbek, szegényebbek, de egyáltalán nem merül fel bennem, hogy olyan részletekben kutakodjak, hogy hogyan szerzik meg maguknak a pénzt, eltartják-e őket, esetleg dolgoznak-e reggeltől estig.

Vannak emberek, akik szeretnek az ilyesmin csámcsogni, szerintetek kifogtam egy ilyen terapeutát?

Az is lehet, hogy én vagyok a túl konzervatív, de akkor sem helyeslem.


2023. jan. 15. 08:17
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
De, az. Ez nem konzervativitás kérdése.
2023. jan. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy létbizonytalanságot lát rajtad, és tudni akarja, anyagi oka van-e ennek. A pszichológus ennél intimebb dolgokba is belemegy...
2023. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam és elvileg etikátlan a kliens anyagi helyzetéről kérdezgetni, hacsak nem magától hozza fel.
2023. jan. 15. 09:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, miért? Kapcsolódik ez valahogy a témáitokhoz? Nem egy embert ismerek, akire ráférne, hogy elbeszélgessen egy pszichológussal az anyagiakhoz való hozzáállásáról, az öncélú kíváncsiskodást viszont nem kell eltűrnöd. Ha folytatni akarod vele a munkát, szegezd neki a kérdést, miért rugózik ezen, de ha pofátlannak érzed, az már régen rossz, én biztosan váltanék. A másik dolog, hogy az ő dolga, hogy odafigyeljen rád, nemcsak arra, amit mondasz, hanem arra is, hogy reagálsz arra, amit ő mond. Észre kellene vennie, hogy téged ez a téma zavar, és ha észrevette, tisztáznia kellene veled, ő miért tartja mégis fontosnak. Talán nem a megfelelő szakembernél vagy.


(Egyébként ókonzervatívként nem zavar a téma, inkább azt furcsállom, ha valakinek a pénztárcája a legintimebb testtája, és előbb beszél a lelki problémáiról, mint az anyagi helyzetéről, de mindegy, mert elemi udvariasság, hogy nem vagyunk tolakodóak, erre egy segítő szakma sem jogosít fel senkit.)

2023. jan. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akár kapcsolódhat is, de szerintem úgy a korrekt, ha saját magamtól kezdeményezem a pénzügyi helyzet/státusz megvitatását. Nem véletlenül tabutéma, hiszen a pénz által diszkriminálhatunk is valakit. Pedig nem az határozza meg szerintem az embert.
2023. jan. 15. 10:40
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a pénztárca a legintimebb, a szexualitásra sem illik rákérdezni, amiatt ugyanúgy felhúznám magam.
2023. jan. 15. 10:42
 7/7 anonim ***** válasza:
66%
Te, ha csak időjárásról akarsz beszélgetni, ne pszichológushoz menj.
2023. jan. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!