Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakemberhez érdemes...

Milyen szakemberhez érdemes menni?

Figyelt kérdés

Szeretném pontosan tudni,hogy mi a pszichés betegségem és annak alapján segítséget kérni.


Milyen szakorvost érdemes ezzel felkeresni?


Hogyan derítik ki hogy mi a bajom pontosan?


Van tapasztalatotok esetleg?



2023. jan. 16. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Pszichiátria.
2023. jan. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%

A pszichés betegségről úgy mégis mi másra gondoltál?

Elmeséled a panaszaidat, ő meg további pontosító kérdéseket tesz fel, esetleg önkitöltős teszteket csináltat, és ez alapján diagnosztizál. Aztán lehet, hogy nem is vagy beteg, egy mérsékelt szorongást nem neveznék annak.

2023. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Milyen tüneteid vannak?
2023. jan. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Amikor sokan vannak körülöttem,azt érzem,hogy mindenki engem néz,sõt figyel,elkezdenek rólam beszélni.


Ha nevetnek akkor biztosan rajtam nevetnek anélkül hogy bármi is történt volna.



Amikor fizetek boltban,állomásán stb.akkor meg vagyok szeppenve mert tudom,hogy hallják a hangomat.


Ilyenkor is elkezdek feszengeni ez miatt.



Nem merem levinni a szemetet ha van valaki az udvaron (pedig kedves szomszédaim vannak )megvárom,hogy senki ne legyen.



Ha a lakásban vagyok,azt érzem,hogy mindenki engem hallgat pl.amikor fel van kapcsolva a lámpa a lépcsõházban.



Közel vannak a lakások egymáshoz,így nem merek mobilon beszélgetni mert azt gondolom,hogy hallanak.



Ha az udvaron vannak,én pedig a lakásomban és nyitva van az ablak,akkor sem merek beszélni telefonon (hétköznapi dolgokról fõleg)mert azt hiszem,hogy engem hallgatnak!



Ha ismeretlen emberrel beszélek,mindig nagyon figyelek arra,hogy udvarias legyek és meg ne bántsam valamelyik szóval.


Sokszor olyan az érzés mintha "bocsánat,hogy élek"helyzet lenne.



Udvarias és kedves embernek tartanak akik ismernek de nekem semmi ônbizalmam és önbecsülésem nincsen.



Sokszor van jó hangulatom de van amikor elkeseredek és lent érzem magam. Talán hangulatember vagyok.



Szokott olyan lenni,hogy dührohamot kapok amit nem tudok sokszor megfékezni ha beszólnak.


Olyan mintha én lennék mindenki felett.



Mindig többnek akarok látszani mint aki vagyok.Mindig le akarom nyûgözni az embereket.



Megfelelési kényszerem van.


Azt érzem hogy nekem mindig jôkedvûnek kell lennem mert akkor mindenkinek szimpatikus leszek és mindenki szeretni fog,és akkor minden rendben lesz.



Nem birom elviselni ha valakivel csúnyán beszélnek vagy inzultálnak,azonnal odamegyek és kikelek magamból,elvesztem a kontrollt.Volt olyan hogy nekiugrottam egy részegnek és majdnem eltörtem a kezét,szóltak hogy hagyjam abba.Itt leakartam nyûgözni az embereket és nagy valakinek látszani.



Bocsánat de nem tudtam rövidebben leírni.


Köszönöm ha elolvasod.

2023. jan. 17. 18:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos önbizalomhiány, szociális fóbia. Egész az utolsó bekezdésig, ami az egészet tönkrevágja és kb 10 kérdőjelet hagy maga után. Aki ennyire retteg az emberektől, hogy ki se meri vinni a szemetet, hogy ne találkozzon a szomszédokkal, az nem kel ki magából, nem ugrik neki senkinek, nemhogymég a kezét eltörné. Szóval az utolsó bekezdéssel nem tudok mit kezdeni azon kívül, hogy nem hiszem el, az összes többi klinikai szakpszichológusért kiált, tegnap. Amúgy így hogy tudsz élni, ki tart el?
2023. jan. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Otthonról dolgozok...

Ez a kettõsség van bennem igen.

Mégpedig vagy nyuszi vagyok vagy pedig az ellentettje mert kèpes vagyok robbanni is és tudom,hogy ez nem jó.

2023. jan. 17. 19:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
És amikor nekimész valakinek, akkor nem félsz tőle és nem akarsz jókislány/jókisfiú lenni? Kontrollvesztéshez, indulatkezelési problémákhoz jól felkészült pszichoterapeuta kell.
2023. jan. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem akarok az lenni mert a düh vezérel...

Mindenképpen felkeresek egy szakembert mert tudom,hogy változtatnom szükséges.

2023. jan. 17. 19:14
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ez is a covid/karantén hatàsa szerintem.. Bennem is sok hasonló fura érzés/gondolat van.
2023. jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Azt veszem észre, hogy manapság egyre többen ilyen gonddal küzdenek. Főleg Z-ALPHA generációk.


Köztük én is szerintem.


Az internet váltja ki. Túl sokat foglalkozunk magunkkal. Én igyekszem kiszakadni az egészből.


Próbáld ki, hogy letörlöd az instád, facebookod, tiktokot, snaped, mindegyik hülyeséget. De ne csak az appot, hanem a fiókod is. (Ez azért kell, mert újra le fogod tölteni, belépsz, éés így semmi értelme.


Ha nem fordítasz sok időt arra, hogy mások mit gondolnak rólad, elkezdesz magaddal foglalkozni!


Ha megfigyeled, egy idős simán elkezd veled dumálni tömegközlekedésen. Egy mai gyerek ezt sosem tenné.


Osztom itt az észt, habár én is csak 20 éves vagyok. Mindenesetre igyekszem kitörni az ártalmas közösségi médiából. Csak és kizárólag messengert használok.


Sok sikert!

2023. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!