Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegsége...

Milyen mentális betegsége lehet? Igazoltan mentális beteg, csak nem tudom milyen.

Figyelt kérdés

Általam ismert tünetek:


-Hirtelen és elég durva dühkitörésekre képes

-Manipulatív, össze-vissza füllent, hogy pénzhez jusson

-Egyik volt élettársára kórosan féltékeny, pl. naponta többször felhívja, hogy mit csinál, kivel van együtt

-Nincs az a pénz, amit nem tud villámgyorsan elszórni

-Promiszkuitás (gyakran váltogatja szexuális partnereit)

-Ez nem tudom, hogy tünet, vagy csak a személyisége ilyen, de rengeteget tud beszélni

-Betegségtudata nincs


A tünetei egészen biztosak, ahogy az is, hogy igazolt a mentális betegsége.


Amit másodkézből tudok, tehát fenntartással kezelendő, nem biztos információ:

-Gyógyszeres kezelést javasoltak neki

-Kezelés nélkül a betegség súlyosbodását jósolták


És ez sem biztos információ, de egyszer volt öngyilkossági kísérlete


2023. jan. 19. 02:19
 1/5 A kérdező kommentje:

Még egy tünet:

-Furcsa dolgokat hisz. Például több szakembernél voltak, mert meg volt győződve, hogy a szakember le vannak fizetve, azért diagnosztizálja őt betegnek.

2023. jan. 19. 02:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Borderline-nak hangzik.
2023. jan. 19. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Zöld pipa az elsőnek, ezen kívül bipoláris zavarra gyanakszom.
2023. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az idáig érkezett válaszokat! Borderline-t szoktak gyógyszeresen kezelni?


Még annyi információ érdekes lehet, hogy utóbbi időben nem igazán van társasága. Így ha valaki beszél vele, akkor órákat képes nagy beleéléssel beszélni, de úgy, hogy szóhoz sem jutsz. A gondolotai nem összefüggéstelenek, de nem veszi észre, ha a másik embert egyáltalán nem érdekli.

Tipikus példa: Western Unionban utalt nekem pénzt. És amikor arra jártunk, odament a Western Union ügyintézőjéhez, hogy itt vagyok személyesen, nekem utalt itt pár napja pénzt, és elkezdett beszélni. Én is és láthatóan az ügyintéző is nagyon kellemetlenül éreztük magunkat, de nem vette magát észre.


És ez azért furcsa, mert régen kiterjedt baráti társasága volt. Akkor is sokat beszélt, könnyen szóba elegyedett emberekkel, de értelmesen beszélgetett velük. (Persze gyakran manipulatívan... de értelmesen.)

2023. jan. 19. 12:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Borderline tipikusan a saját világában él, fel sem fogja, hogy a másik ezt kívülről hogyan éli meg/hogy megy át a dolog másoknak. Hiába mondod neki, hogy ez kva kínos, akkor is csak a saját valóságát látja, hogy de ő jót akart.
2023. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!