Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihatással van az ember...

Kihatással van az ember önértékelésére a munkája?

Figyelt kérdés

Például aki egész nap építkezésen dolgozik, már reggel koszos amikor felveszi a ruháját, és még nem is dolgozott. Egész nap mocsokban van.


Én idáig 1 évet húztam le, de már nem bírom.


Hogy lehet ezt éveken, vagy akár egy egész életen át elviselni?


Nem csoda, hogy alkoholista meg függő a legtöbb.



2023. jan. 21. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen.
2023. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megértő környezetben a legnehezebb feladatot is elsajátítja, míg a bántalmazóban a könnyűt sem.
2023. jan. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan kilátással van rá. Neked nem való ez a munka, az egyértelmű. Nekem van kőműves és ács ismerősöm is, ők nem azt látják, hogy kösz van még mocsok, hanem azt, hogy ahol semmi volt, ott most áll egy fal vagy a kész ház.
2023. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Víz-gáz-fűtésszerelőként dolgozom és szeretem a szakmámat.


Igen, vannak melók amikor tényleg koszos lesz az ember munkaruhája, de hát ez egy ilyen szakma, ez az önértékelésemet abszolút nem befolyásolja.


Magyarországon nem, de például csináltam Ausztriában is, és rettentő megbecsült iparág ott a szakmunka, nem néznek le egy buszon, pékségben stb. Sőt, mint írtam is, tiszteletet kapsz ha szakmunkás vagy.


De itthon még mindig van az a tévképzet is, hogy a szakmunkások szarul keresnek és mind (vagy a többség) alkoholista, pedig ez nagyon távol áll a valóságtól. Én például sok szaktárssal találkozok, én olyat még nem is láttam, hogy egy villanyszerelő vagy egy ács be lett volna málnázva.


Az, hogy a cigánygyerek megissza a sört 2 talicskatolás között, az létező jelenség, segédmunkánál van ez a réteg, persze.


De az alkoholizálás építőiparon belül az idősebb generációra volt jellemző, ők már kikoptak hellyel-közzel, és már fel sem vesznek (hirdetésben is kikötik) ha iszol. Ha meg rajtakapnak akkor elküldenek.


Na mindegy, itt inkább a fejedben van a probléma, hogy kevesebbnek érzed magad mert nem egy irodában ülsz, hanem a te munkád porral/kosszal jár.

2023. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nekem nem a fizikai munkával van bajom, hanem tényleg a mocsokkal. Gondolom nem kell neked mondani, hogy milyen egészségtelen környezet, amikor vésel egész nap pl, és vastagon be vagy borítva porral, levegőt nem kapsz kb.


Gépész, villanyszerelő nyilván az elit szakmákhoz tartoznak, de egy kőműves, festő, burkoló eléggé alkesz szakma. De megértem, máshogy tényleg nem lehet egy életen át csinálni.

2023. jan. 21. 15:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát nézd, sem az ács, sem a kőműves ismerősöm nem iszik egyáltalán. Alkeszhez sokhoz volt szerencsém vendéglátós korszakomban: orvos, ügyvéd elég sok volt köztük. Nincs olyan, hogy alkesz szakma.
2023. jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor csak szimplán nem nekem való az építőipar ezek szerint.
2023. jan. 21. 16:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Sebésznek se menj, ott is, ha eret találsz, spriccel a vér és akkor is be kell fejezni a műtétet, nem lehet félbehagyni, hogy majd takarítás után folytatod. Irodába se menj, nálunk egyszer toner-csere közben valahogy kiborult a tartály és beterítette az irodát a rákkeltő por. Esetleg valami otthonról végezhetőt keress.
2023. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz az építőiparban? Kik előtt bontasz? Tényleg az van, hogy nem jó végét nézed a munkádnak. Az eredményre koncentrálj, akkor még lelkesedni is tudsz kezdéskor. Javadra is fordíthatod, tanuld ki azt a szakmát akik előtt dolgozol. Tökéletesen tudod majd ellenőrizni, jól csinálták-e meg az előkészítő munkákat. Felnőttként már lesz motivációd is tanulni meló után, saját döntésed lesz, nem kötelezően rád erőltetett. Az alkoholizálás meg simán egy döntés, csak mindig gyártanak hozzá "magyarázatot".
2023. jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem minden munkához innom kell, mert amúgy semmit nem tudok csinálni. És azért vagyok gyakran kőművesek mellett segédmunkás mert itt el van nézve az állandó italozásom. De nem is keresek sokat (napi 12e).
2023. jan. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!