Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihatással van az ember...

Kihatással van az ember önértékelésére a munkája?

Figyelt kérdés

Például aki egész nap építkezésen dolgozik, már reggel koszos amikor felveszi a ruháját, és még nem is dolgozott. Egész nap mocsokban van.


Én idáig 1 évet húztam le, de már nem bírom.


Hogy lehet ezt éveken, vagy akár egy egész életen át elviselni?


Nem csoda, hogy alkoholista meg függő a legtöbb.



2023. jan. 21. 15:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hosszabb távon igen. Itthon nagyon lenézik a segéd és szakmunkát végző embereket. Ráadásul alkalmazottként nem is keresnek jól.
2023. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Fizuval azt mondom nincs akkora gond, magyar valós átlaghoz képest jobban lehet keresni, de ez csak átmeneti, mert ugye feketén dolgozol, legyilkolod a testedet, amire költhetsz majd rendesen idővel, ha baleset ér a főni nem nagyon fog támogatni pénzzel.
2023. jan. 22. 13:07
 13/15 anonim ***** válasza:
Jah feketén dolgozni ilyen munkát...annyit úgysem adnak hogy megérje, te is vázoltad hogy miért, átmenetileg pár hétig ok.
2023. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

12


De miért dolgozol feketén? Ezt nem teljesen értem.


Én vagyok a 4-es válaszoló. Most amúgy segédmunkás vagy szakmunkás vagy?


Viszont a feketézéssel kapcsolatban, én például elvből se mennék el feketén vagy 4 órákra bejelentve dolgozni. Nem azért, mert hogy lesz nyugdíjam vagy nem lesz, hanem egyrészt azért amit te is írtál, lehet akár baleset is aminél védve vagy ha be vagy jelentve, meg a halál f.szára küldeném el azt a vállalkozót, aki úgy kezdené a bemutatkozást, hogy hát akkor ő nem fog bejelenteni. Semmi gond, keress akkor mást. Rajtam ne gazdagodjon meg. Illetve de, gazdagodjon meg, nem sajnálom senkitől a pénzt, de a kötelező minimumot elvárom, tehát alap hogy jelentsen be 8 órára. És totál irreleváns hogy szak vagy segédmunka. Állj ki saját magadért. Ha meg nem, akkor majd fogsz találni másik munkát. Már nem az van mint 20-30 évvel ezelőtt, ezt elfelejtik az emberek, hogy 1000-en rázzák a kaput hogy dolgozhassanak... Nem egyszerű semmilyen munkakörre embert találni (nem csak az építőiparról beszélek), szóval ilyen alap dolog mint a bejelentés, kérdésnek sem kellene lenni.

2023. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezért van a pálinka. Tompítja a fizikai-lelki fájdalmat és lehet otthon csinálni barack, szilva, vegyes bármi ami ízlik.
2023. jan. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!