Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor fog a végére érni ez ah...

Mikor fog a végére érni ez ah ördögi kör?

Figyelt kérdés

10 éve szenvedek kezeletlen szorongástól. Ezalatt az idő alatt rengeteg tünetem volt, ami mindig változott: szapora pulzus, szegycsont fájdalom, hasfájás, remegés, izmok összeszorítása, szédelgés. Az utóbbi kb. 3 évig tartott, az azelőttiek pár havonta váltották egymást. Szerencsére a szédelgés (agorafóbia jelleg) kezd szinte megszűnni. De most meg bejött a random légszomj. Néha úgy érzem nincs egy levegővétellel elég oxigén. Pár hónapja volt elsőnek, aztán most már van olyan nap, amikor több ilyen is van. Próbálkozom nagyokat sóhajtani és ásítani, hogy segítsen, de elég ijesztő. Ezen kívül hidegek a végtagjaim és gyakran van vizelési ingerem.

Soha nem lesz már ennek vége? Egyáltalán ez is egy szorongásos tünetem?

34 éves férfi vagyok.


2023. jan. 22. 20:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ilyesmi légszomja volt egy ismerősömnek is, de mondjuk neki elég durva volt, majdnem megfulladt. Ő azóta szed valamilyen antidepresszánst, azóta nincs ilyen gondja.
2023. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Így élek 40 éve. Akkor ez egy betegség?
2023. jan. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért nem játék a kezeletlen szorongás -kiváltképp ha pszichoszomatikus tüneteket okoz- mert bizonyára ismered azt a sztorit mikor a bárány 3x farkast kiáltott a társainak és soha nem jött a farkas, 4. alkalommal pedig mikor valóban jött a farkas már nem hitt nekik a nyáj és a farkas felfalta őket.


Persze mindenre rásütheted hogy biztos a szorongás okozza, viszont ez nem játék, mert ha nem az okozza, akkor simán meghalsz. A szegycsont mögötti fájdalmat valóban okozhatja szorongás, csak nem biztos hogy majd ha jön a valódi infarktus, azt észre fogod venni, mert akkor is majd azt mondod, hogy hát már 10 éve fáj, szóval ez normális... Aztán ott kampó van, mert ha nincs senki a közeledben aki azonnal el tudja kezdeni az újraélesztést akkor neked meszeltek.


Nem igazán értem, hogy mire vársz, 10 évig nem múlt el, ezután sem fog, csak szólok.


A te életed, azt kezdesz vele amit akarsz, de attól mert most az 1-es válaszoló azt írta, hogy lehet szorongástól is légszomj meg fulladás, az nem azt jelenti, hogy neked éppenséggel attól van. Ezért is írtam, hogy ez nem játék.


El kellene menned egy belgyógyászhoz, kivizsgáltatni magadat, vérvétel, szívultrahang, nehézlégzés, etc, hogy tudjuk hogy van-e szervi elváltozásod (attól mert 2-5-10 éve nem volt, most már lehet hogy van, értsd: friss leletek kellenek), és ha megbizonyosodtál arról hogy nincs semmilyen szervi elváltozásod, akkor pedig azonnal elmenni egy pszichiáterhez, párhuzamosan vele pedig egy pszichológushoz.


De még egyszer: ez magától elmúlni NEM fog.

2023. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14 éves korom óta nyirkos hideg a kezem, az orvos azt mondta kinövöm majd, ennek 10 éve azóta már gyomorgörcs is megvan úgy 19 éves koromtól, 23 évesen meg a mellkasi fájdalmat is begyűjtöttem.
2023. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3# válaszoló.


Voltam kivizsgáláson 3 éve: 24 órás Holter, szív UH, vérnyomás-naplózás, vérvétel. Minden oké volt, gyerek korom óta van mitralis prolapsusom.


Még annyi a mostani tünetekhez, hogy olyan érzésem is van, mintha valaki enyhén szorítaná a nyakamat.

2023. jan. 22. 20:26
 6/13 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 10 évben 4x voltam kivizsgáláson, már az utolsó alkalommal azt mondta az orvos, hogy elveszi a jogsimat, úgyhogy többször nem mentem orvoshoz.

Én is kérdeztem tőle, hogy honnan fogom tudni, ha infarktusom van. Azt mondta azt tudni fogom, mert olyan mintha valaki ráülne a mellkasomra.

2023. jan. 22. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigyeddel minden oké? Az okozhat ilyen nyakszorító érzést.
2023. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6. Van olyan kis infarktus amit szinte észre se lehet venni, ha meg azt érzed hogy a mellkasodra ülnek simán lehet más is.
2023. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

6


Baromság, van akinél az infarktus enyhe mellkasi fájdalommal jár, sőt, van aki kifejezetten panasz nélkül esik össze.

2023. jan. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Oké, de ezt az orvosom mondta.

Most nem is a szívem el van baj, hanem ez a légszomj aggaszt.

2023. jan. 22. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!