Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most már biztos, hogy 5 évig...

Most már biztos, hogy 5 évig gondnokság alatt fogok állni?

Figyelt kérdés
Cselekvőképességet részlegesen korlátozó gondnokság álá helyezett a bíróság, 5 év múlva lesz felülvizsgálat. Most addig várnom kell? Borzasztó, hogy nem dönthet semmiről! Semmit nem vehetek a gondnokom beleegyezése nélkül, mindenről be kell számolnom neki, ez rendkívül megalázó! Még legalább 5 évig tűrnöm kell ezt, vagy van valamilyen megoldás? (Hogy miért kerültem gondnokság alá, nem szeretném leírni, hosszú történet, kérlek, a kérdésre válaszoljatok.

2023. jan. 26. 18:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

"Én ezeket meg tudnám tenni, de nem teszem, mert van, aki megcsinálja helyettem...


És még mindig nm fogja fel miért lett gondoka...


Most is gondolom munkát keresel és saját albit,hogy bebizonyítsad,hogy fenn tudod magad tartani..lol


Van ott a fejbe rendesen probléma,majd anyuciek eltartanak az én dolgom hogy egyek igyál gepezzek hahaez vagy te egy éretlen gyerek aki most ot évre kiskorusitanak kb akkor tényleg megérdemled.


Sose

2023. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Cselekvőképességet részlegesen korlátozó gondnokság, ez más, mint a teljes gondnokság, amikor semmi jogod nincs.

A bírósági határozatban benne van, de a gondnokod is segíthet megérteni, hogy miben korlátoztak. Kérdezd nyugodtan!

2023. jan. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 árokpart ***** válasza:
58%
Szerintem lépjél le otthonról úgyis ezt akarják szerintem elérni, igencsak aljas módon. Keress valami bármilyen munkahelyet és éld az életed.
2023. jan. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 árokpart ***** válasza:
69%
Ha elmész dolgozni, hidd el, hogy a szüleiden kívül a kutya nem fog foglalkozni vele, hogy gondnokság alatt álsz e vagy sem. Meglesz a munkaszerződésed, bemész a bankba számlát nyitni ott nem is látják, hogy gondnokság alatt vagy és szépen ha lesz fizetésed keresel egy jó albérletet és fokozatosan majd alakulnak a dolgok. Helyedben lennék ezek után csak akkor találkoznék a szülőkkel, hogy ha bocsánatot kérnek és akkor látogatnám meg őket. Automatikusan le fogják venni rólad a gondnokságot, ha látják, hogy talpra álltál, mert elvileg ez volt a kiváltó oka a gondnokságnak. Magyarán csak ameddig "otthon" vagy addig állsz gondnokság alatt, mert így a szüleid tudnak ezzel sarokba szorítani. A múltkor már apád itt dicsekedett vele, hogy gondnokság alá akar helyeztetni.
2023. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 árokpart ***** válasza:
58%
Természetesen legális hivatalosan is bejelentett munkahelyre gondolok mielőtt még netán a szüleid olvassák és jelentgetnének, mert bíztatni akarlak bármi rosszra is.
2023. jan. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet. Az a baj, hogy a gondnokság „elveszi" a jövedelmem felét. Vagyis az általam megkeresett pénz 50 százalékával rendelkezhetek csak szabadon, a másik 50 százalék a gondnoknál marad. A gondnok beleegyezése nélkül nem mehetek albérletbe, nem dolgozhatok, semmit nem csinálhatok az engedélye nélkül, hiába számítok már nagykorúnak. Azt egyébként nem hiszem, hogy a szüleim írtak ide ki kérdést.
2023. jan. 28. 14:57
 17/23 árokpart ***** válasza:
69%
Ne haragudj ezt nem tudtam, hogy ennyi mindenre kiterjed ez a döntés. Ha nem akarják, hogy dolgozni menj és ezek szerint azt sem akarják, hogy saját talpra állj akkor mi lehetett ennek az eljárás elindításának egyáltalán a célja?
2023. jan. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy azért szeretnék, hogy gondnokom legyen, mert nem akarják, hogy elosztogassam a pénzt, amit megkeresek. Olyan hülyének néznek, hogy azt hiszik, hogy az első embernek, aki szembejön velem az utcán, odaadnám minden pénzemet...
2023. jan. 28. 15:07
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

13,14,15!


Nem olyan egyszeru valakit gondnokság alá helyeztetni. A nagyapám Alzheimer-es volt, másfél év volt az eljárás. A háziorvos és a kezelő pszichiáter mellett kellett igazsagugyi orvosszakértői vizsgálat is. A kerdezonek súlyos mentális problémája van, amit többen is igazoltak, azért van gondnokság alá helyezve. Plusz sehol nem látom, hogy a szülő lenne a gondnoka

2023. jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, mi alapján írod azt, hogy súlyos mentális problémám van? Kérlek, fejtsd ki!
2023. jan. 28. 16:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!