Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki rendszeresen èvek óta...

Aki rendszeresen èvek óta iszik, saját maga is èrzi hogy alkoholista,mièrt nem beszél velem másnap arról, hogyan sèrteget rèszegen órákon át?

Figyelt kérdés

Párom amikor iszik, gonosz lesz, undorítóan aljasul buta.Aki találkozott az ilyen rèszeggel biztosan tudja miről beszélek,pl beszólások,saját óvodás gyerekeknek:kcsög,fszszopó,megsiratja a gyereket,parancsokat oszt.Èn a világ legnagyobb semmit èrő senkije vagyok,a munkám szart se èr,anyám is krva, szóval keresi a gyenge pontokat, igyekszik minél jobban megsèrteni.Semmi nem úgy van ahogy mondja,ettől mèg undorítóbb az egèsz, inkább mintha kivetítenè ami benne rothad,ès leginkább azzal sèrt meg,hogy èn szeretem mèg, szeretném egyben tartani a családot,ő meg aljas ès gonosz, igyekszik minél nagyobb fájdalmat okozni a szavaival ès tettekkel.Másnap amikor szeretném tisztázni,felfortyan,terel, agresszív lesz, igyekszik megsèrteni hogy hagyjam abba,ès inkább azzal a sèrtèssel foglalkozzam amit mondott.Pedig rèszegen komolyan arrogáns ès agresszív, másnap inkább engem hibáztat,hogy miattunk kell innia.Ez sem igaz, lelkileg már függő,nem bírja ha nem ihat,ès rèszegen azèrt ingerült mert ivott, józanul meg azèrt mert nem.

Ezt biztosan èrti aki alkoholista személlyel èlt.

Volt hogy inkább elköltözött egy hètre,hogy "hagyjam békén"persze akkor mèg többet ivott.Igyekszik leckèztetni, nagyon sèrtődèkeny mióta iszik.Viszont ő sokkal durvább, amolyan Lánctalpas Mimóza.

A lelki oldala èrdekel ki mit tapasztalt, hogyan lehet áttörni ezt az undorító páncèljukat.Mi lehet/maradt alatta abból aki èvekkel előtte volt?Ja ès egyre rosszabb lesz,mit tegyek,azon kívül hogy hagyjam el,mit lehet tenni vagy mondani?



2023. jan. 27. 17:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Te jó ember vagy, és ezt vetítetted ki a világra. Bíztál egy emberben, azt hitted, ugyanazt érzi amit te. Legalább a saját vérével kapcsolatban. Ezért csaptad be magad (jó szándékkal mondom), mikor már te is láttad a valóságot, még mindig reményt tápláltál. Fájdalmasan szomorú tapasztalatot szereztél, nem csoda, hogy teljes a nihil a lelkedben. Nem ámítalak, a szomorúság mindig előjön majd ha visszagondolsz a múltra, voltak az (teljesen jogos) elképzeléseid, valaki pedig fogta magát, egy vonallal áthúzta. Azt tudnám esetleg tanácsolni, hogy olvass az emberi természetről, különféle személyiségekről szóló könyveket, táguljon a látótered, hogy esetleg ha sok idő múlva újra próbálkoznál, hamarabb tisztuljon a kép. Hogy a valóságos embert lásd a másikban, ne ruházd fel olyan tulajdonságokkal amilyen jó lenne ha lenne.

A gondolataid elterelésére nem tudom, mit vethetnél be, de kérlek, ne kezdj el magadtól semmit bekapkodni vagy meginni, sírj akár minden éjjel, de ne tedd tönkre magad. Ócska duma, de egyszer csak az idő kicsit fakítja a rossz emlékeket, addig pedig próbálj a lehető legjobb gyerekkort biztosítani te a kisfiadnak/lányodnak, az ő személyisége most alakul, ezt nem tudod évekre félretenni. És bármilyen fájdalmas, akkor járnátok legjobban, ha ez az "apa" semmilyen formában nem lenne része az életeteknek. Az a baj, hogy általában nem bírják ki, fel kell bukkanniuk ártani még egy kicsit, legalább a gyereket összezavarni. Kitartást, sok erőt kívánok neked, próbálj barátokat, támogatókat szerezni magad mellé. Már maga a társaság, hogy néha kiesel a saját gondolataid börtönéből, nagy segítség.

2023. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Helo!


Voltaképp a "legjobb" történt, vége lett.

Nehéz időszak jön? Igen.

Jó időszak jön? Tőled függ. Igazából most van az, hogy amit kihozol belőle, ahogy döntesz, amit szeretnél..., az fogja meghatározni, mibkedz később. A kezedben van az életed, hosszú idò óta, és ez durva. De hatalmas lehetőség is.

És sokkal jobb, mint ami volt. Sokkal.

A professzionális segítség biztos, hogy kelleni fog, de amit én javasolni tudok - saját tapasztalat, 10 éves rossz kapcsolat után -, hogy gondolj magadra többet.

Főleg ezek után. Egy életed van, magadnak kell elszámolnod vele.

A listakészítés segíthet. Mit akarsz, mit szeretnél, mi volt rossz, mi nem történhet meg ezentúl... a lényeg, hogy csak őszintén. A jésőbbiekben is hatalmas segítség lehet, új kapcsolatnál.

Az egyik leghasznisabb, se legnehezebb dolog is, mert őszintének kell lenned, magaddal.

Sok sikert!

2023. júl. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igyekszem talpra állni.Igazából már hónapok óta "talpon vagyok",de most lett olyan igazi az egèsz,most hittem el.

Januárban mèg nem gondoltam volna,hogy most nyáron ez lesz.

2023. júl. 2. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!