Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy állhatom meg a stresszes...

Hogy állhatom meg a stresszes zabálást?

Figyelt kérdés

Segítsetek könyörgöm! Másodikos egyetemista lány vagyok, az életem csak most lett igazán stresszes. Ha bármi nem megy úgy ahogy elterveztem (kissé maximalista vagyok), jön egy nehezebb beadandó, zh, a stresszt a falásban vezetem le. Ilyenkor leginkább szénhidrátdús, sós kajákat kívánok, de legtöbbször mindegy is, csak egyek valamit, miközben nem is vagyok éhes.

Félek, hogy lassan a súlyomat sem fogom tudni így tartani.


Mit tegyek amikor rám jön a "zabálhatnék"? Mivel lehetne kiiktatni?


Köszönöm előre is mindenkinek!


2010. okt. 3. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Én saját magamon tapasztaltam, amikor írok(cikket) és egymás után 3-4 rettenetesen megéhezek. Megkérdeztem egy orvos szakembert, aki azt mondta, amikor az agy intenzíven dolgozik több szénhidrátra van szüksége. Nekem is ilyen éhségrohamaim szoktak lenni. Szerintem összefüggés lehet a több tanulás és agyalás között, Sokkal több kalóriára van szükséged.Én amikor már nem bírok magammal veszek dióbelet és azt rágcsálom, mert azért csokit, édességet falni nem célravezető.
2010. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de én inkább idegességemben eszek. ha mondjuk tudom hogy sürgősen meg kéne írni egy beadandót akkor inkább kimegyek a konyhába és eszem :(
2010. okt. 3. 21:53
 3/3 PapaJoe válasza:

Példáúl több tanulással.Akkor talán nem stresszelsz annyira.

Azután;ne hagyd az utolsó pillanatra a feladataid megírását,

hagyj rá elég ídőt!Próbálkozz némi sporttal.mondjukegy kis kocogás,közben fejben építsd fel a dolgozatod.Ettől még fogsz ugyan "zabálni" (de csúnya szó!)de már nem annyit!

Hidd el! Bejön!

2010. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!