Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Butának érzem magam! Mit tegyek?

Butának érzem magam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Általános iskolában kifejezetten értelmes gyereknek számítottam, a tanárok és a körülöttem lévők folyton dícsértek, de amióta gimis vagyok ez mintha változott volna. A legjobb barátom egy elég jó képességekkel megáldott lélek, neki mindig minden pofon egyszerű volt, és ez egy ideig nem is érdekelt mert nekem sem voltak nehézségeim, viszont Kb 1 éve volt hogy elkezdtem vele úgy igazán haverkodni, mert előtte úgymond elég antoszociális voltam. Mint kiderült vannak témák amikben semmilyen szinten nem vagyok képben illetve az átlag életben is kifejezetten béna és esetlenke vagyok, ezáltal rengetegszer megkaptam a "buta" ; "retardált" megnevezést ami az elején csak poén volt, de azóta annyira rám ragadt hogy rendszeresen megkapom tőle. Nem tudom hogyan de ez mintha egy öngerjesztő folyamatként be is teljesült volna: nem tudok már figyelni órákon, elbambulok, értetlenkedek, ennek következtében állandóan beégek. Szerintem mindenki idiótának tart már az osztályban. Annyira elszállt az önbecsülésem hogy konkrétan semmi motiváció nincs bennem már, az egész életemet reménytelennek érzem így a tananyag se érdekel, puskázni is többet szoktam, mert egyszerűen nem tudok tanulni. Annyira butának és tudatlannak érzem magam hogy napi szinten sírva fakadok és nem egyszer voltak már suicide gondolataim. (Szinte mindennap) A tucatnyi szégyenteljes pillanat miatt egy kissé paranoiás is lettem és több barátom szerint is kezdek megőrülni.

Nem tudom mit tegyek. Anyám is észrevette hogy baj van velem de neki is annyi problémája van, nem akarom hogy a lúzer fia miatt is aggódnia keljen.

16/f



2023. jan. 31. 01:25
 1/6 A kérdező kommentje:
Kelljen*
2023. jan. 31. 01:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Már most az a baj, hogy túl stresszeled teljesen és magolni akarsz.

Simán csak szard le ki mit szól és úgy ülj le olvasni.

Fogd fel azt és értelmezd, amit olvasol, simán.

Ne erőltesd, csak gondolkozz rajta olvasás közben, hogy ez meg az történt (amiről olvasol).

És be fog indulni az agyad.

Komolyan higgadj le, már most csak a stressz meg a szorongás akadályoz.

Add meg Magadnak az időt és mavolás, görcsölés helyett értelmezd, amit írnak.

Ne szégyelj " buta " kérdéseket sem feltenni, ha az által megérted amiről szó van.

Mindenki más és mindenki máshogy, más fogalmazásban érti meg.

2023. jan. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Az emberek kegyetlenek és gonoszak. Máson töltik ki a gonoszságukat, ezzel probálják elnyomni a saját lelki szegénységüket. Meglepődnél ha tudnád hány ilyen ember még az átlagnál is sokkal butább, és csak azért szól le mást, mert kétéségbeseetten a "menőkhöz" akar tartozni. Azt meg végkép el ne hidd, hogy ha valaki szín ötös tanuló, akkor egy zseni. Ahány ilyet ismertem az az iskolán kívűl vagy nem volt fejben teljesen oké, vagy full életképtelen volt. Nem tudom a helyzeted de ha találgatnom kell akkor 9.-es vagy, és valszeg a gimi egy teljesen új közeg számodra. Szerintem azért vannak nehézségeid a koncentrálással mert szorongsz folyamat és ez ellehetetleníti a rendes koncentrálási folyamatot. Ha a barátod rendszeresen hív butának mond meg neki, hogy ez egyáltalán nem esik neked jól és hagyja abba, egy barát nem csinál ilyet. Neki sem lenne jó ha őt hívnák annak, sőt jobban ki is akadna. Műveltséghez tudnám ajánlani, hogy néz YT videókat, ott kb mindent elmagyaráznak, vagy olvass könyveket ha azt jobban preferálod, sőt még a filmek és dalok is jó források a művelődéshez.
2023. jan. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 jpeacefuler ***** válasza:
100%
Nem vagy te sültkrumpli. Legalábbis a helyesírásod ezt tükrözi.
2023. jan. 31. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképpen beszélj erről először valami hozzád közel álló kívülállóval. Hidd el, anyukád nem fog butának tartani, meg lúzernek emiatt! Fontos, hogy ezekkel a gondolatokkal ne egyedül kelljen megküzdened. Azért vannak a szülők és a család, hogy segítség egymást a tagok benne.

Én esetleg azt is megkockáztatnám, hogy beszélnék a barátommal erről, hogy bánt, rosszul esik, nem tartod viccesnek. Tudom, hogy nehéz megnyílni és sérülékenynek látszani a másik előtt, főleg, ha bántottak, de végül is barátok vagytok, kedvelitek egymást. Lehet, hogy ő fel sem fogja, nem érzi, hogy neked ez nem vicces, de ha tudna róla, változtatna.

Egyébkén gimiben sokaknál elkezdődik, nálam is elkezdődött egy úgynevezett “imposztor szindróma”, ami azt jelenti, hogy valahogy el sem tudod képzelni, hogy te elég okos, elég jó vagy, és odaillesz a többiek közé. A magyar oktatási rendszerben, ami teljesen teljesítmény alapú, és folyamatosan mesterséges kategóriák alapján hasonlítja össze a gyerekeket, ez normális, hogy sokan elkezdik ezt érezni. A legjobb, ha korán megtanulod magadat nem másokhoz mérni, hanem csakis magadhoz. Nem másnál kell jobbnak lenned, hanem magadnál, bármilyen közhelyes is ez. Nem akkor győztél, ha másoknál jobban teljesítesz, hanem ha fejlődni tudsz, és magadnál jobb tudsz lenni időről időre. Kitartás! :)

2023. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"öngerjesztő folyamatként" Ez egyébként egy valós dolog, én is tapasztaltam (csak én anyám részéről)


Mondtad már a "barátodnak", hogy ne mondjon ilyeneket? Mert ez elég seggfej a részéről, még ha poénnak is szánja


Amúgy bocsi, ez lehet hülyeség, de amikor én szoktam úgy érezni, hogy mindjárt megőrülök, nekem nagyon sokat szokott segíteni, ha leülök olvasni vagy megnézni egy filmet, mert eltereli a gondolataimat, szóval nem görcsölök annyit a dolgon

Nem tudom, esetleg próbáld ki, hogy amikor te is ennyire rosszul érzed magad, csak leülsz elolvasni egy olyan könyvet, amilyet szeretsz(?)


Szintén 16

2023. júl. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!