Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tartom magam butának?

Miért tartom magam butának?

Figyelt kérdés

Megrögzötten butának tartom magam.

Ha lenne 1 diplomám 2 szakmám meg 3 nyelvvizsgám szerintem akkor is annak tartanám magam.


A legnagyobb baj,hogy ebből a gondolkodásból,önítéletből kifolyólag meg sem próbálok iskolába menni,de még csak a jogsit sem próbálom meg.

Nem kell nekem a kudarcból.

Energiát ölök bele,időt pazarlok a tanulásra aminek aztán nem lesz eredménye és még mélyebbre lök.


Hogy törhetnék ki ebből a körből.

Azt nem tudom magamba beszélni,hogy okos vagyok és irány az egyetem nagyon sok év kihagyás után,de legalább egy szakma vagy OKJ-s papír jól jönne.

Meg egy jogsi,de félnék vezetni.



2016. nov. 2. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Az iskolát elvégzed, a jogsit megszerzed, mert szükség van rá. De talán más vonalon keresgélj, hogy olyat találj, ami örömet okoz. Biztos te is jó vagy valamiben, talán több dologban, ezekből építkezz. Esetleg keress olyan tevékenységet, ami által becsülöd magad, pl. adakozz rászorulóknak neked már haszontalan dolgokat, lehet, hogy ilyen és hasonló dolgok kicsit simogatják a lelkedet.
2016. nov. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valahol belédnevelték ezt a ksebségi érzetet. Ennek a család, TV, vagy a közösség is lehet az oka. Nézz utána a pszichoterápiának, biztosan találsz rá neked megfelelő megoldást.
2016. nov. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

1. Buta vagy

2. Buta vagy

3. Ne aggódj az első két ok miatt, legalább már ketten vagyunk ;)

2016. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Te most el nem ért végzettségekről beszéltél, nem a szellemi képességeidről. Nem derült ki milyen okos vagy, csak az, hogy félsz bármit is vállalni. Hát akkor tanulj valamit autodidakta módon. Nyelvet, matekot, történelmet, programozást, mindegy, ami érdekel. Nem igazán lesz tétje, mégis meglátod, nem olyan nehéz megtanulni dolgokat. Közben visszakérdezed, teszteled magad. Eleinte nem megy majd úgy, viszont ha nem adod fel, meg felhagysz a stresszeléssel a butaságot illetően, sokkal jobb lesz. Fejlődik a memóriád, a szövegértési sebességed, stb. Aztán nekivághatsz az egyetemnek.
2017. febr. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az egyetemről és vele a lehetőségekről már lemondtam.

Ahhoz tényleg buta vagyok.


A buta alatt azt értem,hogy nem nagyon tudok megtanulni dolgokat. Iskolában pl.

Nagyon nem megy a tanulás.

2017. febr. 9. 12:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyu! Nem lehet, hogy a nem tudom helyett a nem akarom hozzáállásról van szó? Egy dolog biztos, hogy címkézed magadat, programozod magadat rossz irányba. Meg akarsz nagyon felelni magadnak vagy valakinek. Javaslom, hogy a youtube-on hallgasd, nézd Szabó Péter motivációs tréner videoit, hogy fel tudd szívni magad és merj célokat kitűzni. Addig minden lépés félelmetes amíg nem vagy jó viszonyba magaddal. Állj a tükör elé és mondd magadnak, hogy KÉPES VAGYOK RÁ!!!! és ezt csináld 50x minden nap. Ha végkép nem megy, akkor keress egy jó kineziológust, hogy kioldja belőled a blokkot.
2018. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen időszakom. Néhány hozzám közelálló kezelt le, tett megjegyzéseket. Leginkább azért szerintem, mert nő vagyok. Apám volt az egyik. Mindenre amit mondtam azt mondta hülyeség. Nekem már volt diplomám amikor megelégeltem ezt. Itthon voltam a kicsi gyerekeimmel, és azt éreztem a monoton környezetben, kevés külső ingerrel,egyre jobban elbutulok. Gondoltam kitöltök egy IQ tesztet, legalább tisztán látok majd. Hivatalos Mensa teszt írásra mentem el. Amig az eredményre vártam remálmaim voltak. Azt gondoltam arról kapok "értesítést", hogy fogyatékos vagyok. Amikor megtudtam az eredményt nagyon megkönnyebbültem. Abba a tartományba esem, ami náluk a legmagasabb amit mérni tudnak a hivatalos teszttel. Elmondtam apámnak. Azt mondta ez valami hülyeség, sok ilyen kamu teszt van a neten, ő is töltött ki sokat.

A lényeg, hogy megváltoztam. Leszarom ki mit mond, hogyan minősít. Azóta mindent megpróbálok, amit csak kedvem tartja. szereztem nyelvvizsgákat, szeptembertől új szakon tanulok. A tesztem eredményét pedig csak apám és a párom tudja. Az irásod alapján egyáltalán nem tűnsz butának. Keress egy olyan sikerélményt ami tovabb visz. További teljesitményre sarkall.

2018. aug. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kétségtelen,hogy félek a tanulástól !

Nem hiányzik a kudarc.

Ráadásul azt sem tudom, hogyan kell tanulni.

2018. aug. 29. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!