Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maladaptív álmodozás tapasztal...

Maladaptív álmodozás tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy nekem is van ilyen cuccom. másnak mik a tapasztalatai akiknek van?

2021. jan. 11. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs ilyenem, bár én is túl sokat "álmodozok". A túl sok gondolkodás miatt nem éljük át a "jelent" és sokszor szenvedést is okoz vissza térni a valóságba.Ezért én zen meditációt gyakorlok. Ez számomra arra való hogy minél inkább az aktuális jelent tudjam megélni. Persze nekem se megy még valami jól (pedig évek óta gyakorlom) de tovább folytatom. Próbálom növelni a valóságban a jelenlétem. Ha átlagban többet vagyok a pillanatban, akkor összességében jobban érzem magam..
2021. jan. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, ehhez nincs hasznis válaszom, de ezt kifejtenéd bővebben légyszi, hogy a Maladaptív álmodozás mit foglal magába?
2021. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia! Én is ugyanígy vagyok ezzel! Nem tudom hogy neked vannak-e ilyen tüneteid,de ha én megnézek egy jó filmet/animét akkor a kedvenc karakteremet kiválasztom és a számomra szimpatikus tulajdonságokkal ruházom fel és ezen gondolkozok egész nap. Nekem olyan tüneteim vannak,hogy ha kitalálok egy jó történetet,akkor iszonyúan ideges leszek ha megzavarnak, minden egyes percben ebbe az álomvilágba menekülök. Tünetei közé tartozhat a motiváció elvesztése,koncentrációzavar.
2021. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen,ugyanez
2021. márc. 9. 23:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnos én is ezzel küzdök. Elalvás előtt mindig beteszek valamit zenét és elképzelek különböző eseményeket. Volt hogy órákat töltöttem ezzel, így próbálok leszokni róla, de nagyon nehezen megy. Mindig valami tök jó sztorit találok ki és fokozom tovább.

Buszon is ugyanezt csinálom. Sokszor elterelődik a figyelmem.

Így sajnos a valóvilágot nagyon "valóságosnak" látom, ami kiábrándító.

Szeretnék erről leszokni. Ha valaki tud valami segítséget, kérem ne tartsa magában, esetleg írjon üzit:)

2021. dec. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Teljesen ugyanaz, amit 3-as leírt. Már aztse tudom eldönteni, hogy le akarnék e róla szokni egyáltalán. Nincs emlékem olyan életszakaszomról, ahol ez ne lett volna jelen csak, akkor még nem tudtam róla.
febr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!