Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyilkos gondolatok meddig...

Gyilkos gondolatok meddig “normálisak “ ?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Szóval ha már mindennap kb van és elég durva részletességgel (pl kibelezés )

Honnan lehet tudni h valaki képes e rá

Egyébként van más Pszichés bajom is pl duhrohamok szorongás stb (BPD Szemzavar )

F/17


2023. febr. 2. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz fordulj.
2023. febr. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Borderline-os lány vagyok, nekem kb. 14 éves korom óta vannak ilyen gondolatok, és a mai napig is szoktak lenni, de szedek gyógyszert. Kórházban is voltam miatta.
2023. febr. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem negyedikes korom óta voltak öngyilkos és gyilkos gondolataim. Napi 4-8 órán át. Introvertált személyiség vagyok, így a leg apróbb részletekig átgondoltam. A morbidak kedvéért éreztem a vér szagát és ízét.


Onnan tudtam, hogy nem vagyok rá képes, hogy megpróbáltam öngyilkos lenni és nem ment. Gyógyszert szedtem, öngyújtógázt szívtam, az erem akartam felvágni és egyszer elmenekültem egy eldugodt helyre, hogy leszúrjam magam.


Amikor felnőttem és nagyjából rendbejött az életem, akkor szüntek meg ezek a gondolatok.

2023. febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mások felé vagyok így mert megaláznak és bántanak, és akik közülük már nem élnek, megkönnyebbülést érzek. Beszuggerálom a következő áldozatot, ez beteges tudom.
2023. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
4-gyes én is úgyérzek ahogy te. 😃 akár milyen beteges eggyetértek veled.
2023. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
5, Ez jó, nem vagyunk egyedül :D kiirtjuk a fele világot hamarosan így :)
2023. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Szeretnék egy szélsőséges példával válaszolni a kérdésedre, amelyet főiskolán tanultam óvónőnek tanulva: amikor egy frissen kismamává vált nő pár havi állandó kialvatlanság után ébreszti sírással a kisbabája újra, akkor teljesen természetes, ha bármelyik édesanya megölné a kisbabáját szoptatás helyett a totális kimerültség miatt. Ha megteszi, na, az a nem normális. Engem eléggé sokkolt ez a mondat, amikor ez így elhangzott pszichológia előadáson, de értem az üzenetét, hogy nem kell azonnal megijedni a fejünkben játszódó gondolatoktól addig, amíg azok csak ábrándok, gondolatok. Amikor már a hogyan kezd megtestesülni, akkor kell sürgősen szakmai segítségért fordulni.


Más saját példából is tudom, hogy én pl. már kiskamasz koromban is öngyilkosságot fontolgattam és kishíján meg is tettem, de talán mégsem volt az annyira kishíján ahhoz képest, hogy sok évvel később már annyira magam alatt voltam, hogy konkrétan láttam magamat, hogy hogy nyúlok az evőeszközös fiókba és melyik késsel vágom föl az eremet hosszában - na, ezt elújságolva az állami pszichológiai forróvonalon már kaptam is gyors beutalót elbírálásra pszichiáterhez, aki beutalt terápiára, mivel mondtam, hogy gyógyszert úgysem vennék be. Hozzáteszem, hogy mindez külföldön történt, a magyar rendszerrel nem vagyok tisztában, hogy mennyire ugrik rögtön a segítségére annak, aki hozzám hasonlóan már látja magát el is követni a tettet.


Fordulj szakemberhez, pszichológushoz vagy pszichiáterhez, család- vagy háziorvoshoz, aki beutalhat hozzájuk, remélem, nem is beszélve a forró vonalakról, ahol adnak felvilágosítást!

2023. febr. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen 6-os 😏. Simán
2023. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
7 ezek szerint ha látom magam előtt hogy megtörténik, akkor az már baj? hogy hogyan szenvednének akik ártottak nekem és én nézem ezt.
2023. febr. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az mindenképpen jó, ha az ember talál lelki társat bármilyen helyzetben, pláne akármilyen problémával, csak arra kell koncentrálni, hogy egymást húzzák ki és fel a bajból, ne pedig le, mélyebbre!

Éljen a szakmai segítség a támogatói csoport mellett, mert az is fontos, de nem véletlenül van minden hivatalos támogatói csoportnak szakmai vezetője is, ugye!

2023. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!