Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkileg hogyan lehet ebből...

Lelkileg hogyan lehet ebből kijönni?

Figyelt kérdés

2019 óta készítjük elő a bátyámmal, hogy a családjainkkal külföldre költözünk és oda visszük a vállalkozásunkat. Nekem 1 fiam van, a testvéremnél 3 gyerek. Idén nyáron lett volna a költözés, már mindenki tudott róla. Most mentünk volna ingatlanokat nézni, egy ikerházat szerettünk volna.

Viszont: Január elején derült ki, hogy súlyos beteg vagyok 34 évesen. Már október vége óta rosszul voltam, fogytam. Most kezeléseket fogok kapni, stb. Kórházba is kell feküdnöm ha műteni tudnak.

Lelkileg nem tudom feldolgozni, hogy míg rám ez vár és a családomra, addig végignézzük, hogy a bátyámék végigvisznek mindent. Most mentek lakást nézni maguknak, ők akkor is költöznek. Nagyon rosszul érint ez engem, nem tudom feldolgozni. A feleségem is ki van készülve amiatt, hogy nekünk ez jutott, mit vétett, hogy vele kell ennek megtörténnie, míg mások a boldogságukat kovácsolják.

A családunkban csak az a téma, hogy ők most elköltöznek, mit kell vinni, hova kell menni, stb. Rólam nem sok szó esik. Anyánknál múltkor rosszul lettem, mondtam, hogy “Anya rosszul érzem magam”. A rosszullétre fel is hívták az orvosok a figyelmemet amúgy! Anyám válasza az volt “Aki rosszul van, menjen orvoshoz” és kiment cigizni, majd átment a bátyámékhoz, hogy pozitív dolgokról beszéljen. Állítólag rossz rám nézni, mert árad belőlem a betegség, mégha jó dolgokat is mondok.


2023. febr. 2. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de ezen nem segít semmi.

Én is keresztül mentem egy betegségen sajnos, nagyon rossz körülmények között.

Az akkori párom, barátaim eltűntek az életemből. A családom legtöbb tagjai is.

Összesen 2 ember maradt az életemben, aki kiállt, kitartott velem mindvégig, és nekik nagyon hálás vagyok.


Az ember ilyenkor átértékeli az egész életét, átértékeli, hogy mi a fontos és mi nem az. Átértékeli a céljait, átértékeli a kapcsolatait.


Én egy picit ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor az ember elveszíti végleg az egyik szerettét és gyászol. Egy egész folyamaton keresztül kell menni ilyenkor és nincs semmi, senki aki segíteni tudna ebben, csak te magad.


Mondhatnék ilyen kliséket, hogy "próbáld meg nem elveszíteni a hited", meg hogy "gondolkozz pozitívan" stb. De ezekre magadnak kell rájönnöd, pontosan mit jelentenek.


Amit tudok tanácsolni, és nagy segítséget jelenthet. Gondolj bele, hogy ott a fiad és érte érdemes küzdeni, bármi áron, akárhogy is alakul az élet.


Az élet sokszor nem fair, ezt legtöbben nem tudják csak mondogatják. Viszont tényleg nem az, és felesleges is logikát keresni benne, csak tönkretesz. El kell fogadni azt, amit az élet nyújt és abból kihozni a legjobbat.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél és kitartást! Jobbulást. Hidd el van holnap!

2023. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem neked most magaddal és az egészségeddel kell törődnöd. Szard le hogy mit csinálnak

Meggyógyulsz és utána folytathatod, lesz rá idö. Megadat nézt.

2023. febr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Üdvözöllek a halandó emberek világában! Ne keress igazságot a Földön.

Neked ez jutott, másnak meg más. Általában a jó emberek betegeskednek, és halnak meg, a bűnözők, korrupt politikusok meg vígan és egészségesen élnek 90 évig.

2023. febr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!