Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezzel pszichiáterhez vagy...

Ezzel pszichiáterhez vagy pszichológushoz menjek?

Figyelt kérdés

Amikor emberek között vagyok úgy érzem mindenki engem néz és belém akar kötni.. annyira paranoiás lettem hogy gázpisztolyal járok mindenhova(engedélyel)

Ez a munkámra is kihat mivel biztonsági őr vagyok és egésznap más embert kell játszanom mint aki nem fél senkitől közben meg még a nálam 40 kgval is könyebb embertől is tartok!

Melyikhez menjek? Gyógyszer ezen segítene?



2023. febr. 2. 22:54
 1/6 anonim válasza:
82%

Szia

Mindeképp érdemes Lenne egy pszichiáter mert ő ad diagnózist(illetve kideríti h van e szervi betegség ) és utánna aszerint kell terápiára menni pszichológushoz

2023. febr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Üdvözöllek! Szerintem inkább pszichoterápiára kellene eljárnod. A pszichoterápiás beavatkozás alapja az, hogy a lelki tünetet és viselkedést kapcsolati és intrapszichés kontextusában vizsgáljuk. Tehát beszélgetés és a pszichoterápiás kapcsolat segitségével térképezzük fel a beteg problémájának a gyökereit illetve kezeljük azokat.
2023. febr. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az 1-es mondja!

Pszichés panaszokkal egyből orvoshoz kell menni, aki ha úgy látja elegendő a beszélgetős terápia, akkor beutal oda, ha meg nem lenne elég, akkor ad gyógyszert.

2023. febr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Tb-s pszichiaterhez menj, ő majd atutal pszichologushoz ha úgy ítéli meg a helyzetből hogy szükséged van rá
2023. febr. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Manócska1 ***** válasza:
igen,szerintem is tb-s pszichiáterhez menj
2023. febr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pszichiáterhez nyomás!

Szervi bajokkal, fájdalmakkal is orvosokhoz megyünk, miért lenne ez más a pszichés panaszokkal?

Sok pszichés baj terápiával kezelhető, de ha idegrendszeri elváltozásról (betegségről) van szó, akkor kell a gyógyszer.

Egy skizofrén ember nem fog nem halucinálni terápiától, ugyanúgy ahogy a bipoláris ember sem lesz teljesen tünetmentes gyógyszer nélkül. A depressziónak a klinikai változata is gyógyszerelésre szorul. A szorongások egy része terápiával gyógyítható, de a durva változataik, mint a pánikbetegség, kényszerbetegség az ugyanúgy csak gyógyszerrel kezelhető.

2023. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!