Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Írtatok valaha öngyilkos...

Írtatok valaha öngyilkos levelet? Hány évesek voltatok? Örültök, hogy nem tettétek meg? Miért akartátok meg tenni? Mi tartott vissza?

Figyelt kérdés
Nemrég vissza néztem az összes jegyzetemet amit eddig írtam és rá tálatam az enyémre. 2020 január 28 írtam, aznap este tényleg meg akartam tenni, de valami vissza tartott. Szerintem nem is az tartott vissza, hogy féltem volna a haláltól, inkább attól féltem ha nem jön össze és én nyilvánosan megosztom a levelem, akkor a következményekkel kell számoljak és abban az időben élni nem volt kedvem nem még, hogy a gondjaimmal megküzdeni. Amúgy azért akartam meg tenni mert a családom homofób volt és eléggé nagy nyomás volt rajtam minden felől. 19 éves voltam akkor. Nem tudom jó döntés volt e, hogy nem tettem meg. De jelenleg jobb helyen érzem magam és mentálisan is jobban vagyok.

2023. febr. 3. 23:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Igen, sajnos egy időben úgy éreztem, hogy meg akarok halni, ez elég sokszor volt.. :/


Mondjuk én hetero vagyok, de sajnálom, hogy ilyet kellett átélned.

2023. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
89%
Őszintén örülök, hogy nem tetted meg! Annyi dolog van amiért érdemes élni:)
2023. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Tudod haver, ezer oka lehet valakinek meghalni, de egyetlen egy is elég az élethez!
2023. febr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Tavaly nyáron írtam. Majdnem meg is tettem, de végül csak megmaradtam.
2023. febr. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
92%
Én próbáltam már megtenni kétszer, de levelet sosem írtam.
2023. febr. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Nemcsak írtam,hanem kétszer meg is próbáltam.Semmi bajom nem lett,pedig más biztos nem éli túl.

Rájöttem, hogy szívós dög vagyok:) És arra is,hogy egyetlen ember,legyen az bárki, nem érdemli meg,hogy ekkora jelentőséget adjak neki,hogy eldobom az életem.

Rengeteg jó dolog történt velem azóta,minden téren.Volt egy szép kapcsolatom,bár vége,de sokat adott a lelkemhez.Társkeresés során jó pár értékes,értelmes embert ismerhettem meg,beszélgettem,programokra jártam.Sőt, egy párt,akik nevetséges dolgok miatt szakítottak,sok beszélgetéssel ismét segítettem összehozni, azóta is egyben vannak:)

Bízom benne,hogy ha sok jót találok az életben,akkor egy olyan jó,akit Társnak hívhatok,na vele majd egymásra találunk.:)


Fel a fejjel koma, a kerék mindig forog és megy felfelé is:)


54F

2023. febr. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 harminezer oxigén ***** válasza:
88%

örülök hogy nem tetted meg, sajnos nekem is voltak ilyen gondolataim a coming out előtt (én transznemű vagyok) pedig az öngyit mindig is "gyávaságnak" tekintettem és tekintem hisz az az élet (még ha nehéz is) tele lehetőségekkel a halál meg végleges

ha gondolod, és ugy érzed segítene, írj nyugodtan privàtot, szívesen beszélgetek veled


Niki

2023. febr. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 NTBS ***** válasza:
86%
Én sose írtam. Pedig sok nehézség volt. De megértem aki eljut ideáig.
2023. febr. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
100%

Nagyon sokszor megfordult a fejemben. És még mindig úgy vagyok vele, nekem a halál megváltás lenne.

De sajnos a bátorságom kevés hozzá.

Viszont levelet nem szoktam írni hozzá. Olyan már volt, hogy a fiú akit épp szerettem tőle facebookon elköszöntem.

2023. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Offolok, de ki az a gyenge elméjű, aki ezeket a válaszokat lepontozza?
2023. febr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!