Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus 7-8 ülés alatt...

A pszichológus 7-8 ülés alatt meg tudta volna állapítani, ha depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Szorongást azt mondta, hogy biztosan van, viszont én szinte betegesen rettegek attól, hogy depressziós leszek/vagyok és produkálom is a tüneteket néha. Amikor bemagyarázom magamnak, akkor a betegségtudat elkap és menthetetlennek érzem magam. Ha lefoglalom magamat és tudatosul, hogy a betegségtudat okozza, akkor viszont általában tünetmentes vagyok.
2018. jan. 19. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem állíthat ki diagnózist.
2018. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az első jól irta. Pénteken én is voltam a pszihológusnál és igazából utalt rá hogy már pszihiáterhez kene mennem. Aztán kérdeztem hogy miért meg mit gondol mi a bajom, hát az volt a válasz rá hogy ő nem diagnosztizálhat.

De én tudom hogy depressziós vagyok.

Mellesleg, 7-8 alkalom alatt nem tudom hogy meg lehet e. Kerdezz utánna.

2018. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus nem diagnosztizálhat? Na ez nekem is új. Én úgy tudom, hogy a pszichológus diagnosztizál, a pszichiáter meg felirja a gyógyszert, ami kell.
2018. jan. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A pszichológus azért nem diagnosztizálhat, mert nem orvos. Ha bármilyen betegség gyanúja áll fenn, akkor elküld pszichiáterhez (aki orvos, diplomával).

Nálam a pszicho már a második alkalommal mondta, hogy jó lenne, ha benéznék a pszichiáterhez.

Szóval szerintem igen, meg tudná allapítani. De elmehetsz egy másik pszichológushoz is, ha nem bízol a mostaniban.

2018. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szenes43 ***** válasza:
Igazából a pszichiáter (szakorvos)diagnózisát ismerve választja meg a pszichológus a technikát amivel úgy véli hogy segítheti a gyógyulásodat. Először pszichológushoz menni olyan mint háttal ülni a lovon. Persze pénzért felvállal a pszichológus hiszen ő abból él csak ő amit rámond egy mentális problémára az csak tipp. Lehet hogy jó tipp mert van gyakorlata de csak tipp és nem diagnózis.
2018. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!