Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok, van...

Öngyilkossági gondolatok, van ahol tudnak segíteni?

Figyelt kérdés

Már régóta vannak olyan gondolataim, hogy kárt tegyek magamban és nem tudok ebből kijönni. Gyűlölöm magam. Van, hogy megütöm magam, a hajamat tépem régebben meg is vágtam magam de már nem segítenek ezek.

Miért nem tettem még meg?

Mert gyáva vagyok hozzá és van egy testvérem akinek nem szeretnék rossz élményt okozni illetve, hogy kövesse esetleg a példámat.

De tényleg úgy érzem, hogy megérdemelném, hogy tegyek valamit magammal ma majdnem bevettem egy doboz gyógyszert egy veszekedés után. De végül nem tettem.

Szerintetek van értelme segítséget kérni és ha igen hol? Van vajon remény, hogy jobb emberré váljak?



2023. febr. 6. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nyilván van, mert mindig van. Nekem is van ismerősöm és neki is segítettek, de ehhez két oldal kell. Te hajlandó vagy elfogadni a segítséget? Szeretnél esélyt adni magadnak egy jobb életre? Mert, ha minden erőddel ellenkezel, akkor legyenek bármilyen hivatottak, nehezen oldják meg a gondjaidat helyetted. Neked kell meküzdeni velük, mások viszont könnyíthetnek rajta, ha engeded.
2023. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen szeretnék. Én már beláttam a mentális problémáimat, sokáig másokat hibáztattam de már hajlandó vagyok elfogadni, hogy az én hibám, mert így is van de változtatni nem tudom, hogy kellene.
2023. febr. 6. 18:47
 3/13 anonim ***** válasza:
35%

Ez az első lépés. A következő, ha tanácstalan vagy, akkor pszichológust ajánlok, neki ez a szakterülete. Azért tanult, szerzett diplomát, hogy professzionális segítséget tudjon adni annak, aki rászorul.

Ha egyetértesz, a következő, hogy hol keress, ugye? A kérdés pl. mennyi idős vagy? Tanulsz? Akkor nagy esetben van iskola pszichológus, ők tudtommal ingyen segítenek, mert az állam adja nekik a fizetést. Ha nem opció, akkor meg bárhol máshol lehet keresni, de ők már nem lesznek ingyen.

Ha pedig azonnal beszélgetni akarsz, arra vannak ingyenes vonalak, de az nem terápia, csak átmeneti megoldás, kezdetnek viszont lehet az is sokat segít.

2023. febr. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, nem tanulok, 1 félévet bírtam csak az egyetemen.

Hát jó lenne ha valaki meghallgatná a bajaimat és nem bántana miatta, rossz egyedül a gondolataimmal.

2023. febr. 6. 19:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam lehet beveszem a gyógyszereket vagy meghalok vagy kórház ott legalább hátha segítenek...
2023. febr. 6. 19:03
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Jézus Krisztustól és Istentől kérd a segítséget!

Az Isten szeret, és ha hittel, őszintén, alázattal kéred Őt, hogy segítsen, Ő segíteni fog.

Isten annyira szeretett, hogy az ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk.

Jézus Krisztus pedig feltámadt és él, örökké!

És aki hisz Jézus Krisztusban, annak is örök élete van!

Higyj és bízz az Istenben és a megváltóban, a Krisztusban.

2023. febr. 7. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

És javaslom, hogy olvasd az Újszövetséget az elejétől kezdve, megértéssel és odafigyelvén rá. Gondolkodj és elmélkedj is az olvasottakon! :)

És ezek segítenek.

Az Ószövetség sem gonosz. Az is Istentől van. Csak először azt javaslom, hogy az Újszövetséget olvasd el!

2023. febr. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Én is készülök pszichiátriára, Debrecenbe!
2023. febr. 7. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha sok pénzed lesz, akkor nem lesznek ezek. a kilátástalanság okozza ezeket.
2023. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én rengeteget imádkoztam és az segített
2023. ápr. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!