Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Amiatt tértek vissza az...

Amiatt tértek vissza az öngyilkos gondolatok hogy újra tél van?

Figyelt kérdés
Depis vagyok egy ideje, voltak öngyilkos gondolataim most 1 éve. Nem tettem meg értelemszerűen, aztán változó volt, voltak időszakok amikor nagyon rosszul voltam, volt amikor jobban. Nem láttam értelmét orvoshoz menni, most már tervben van, viszont visszatértek az öngyilkos gondolatok ma, de már teljesen nyugodtan viszonyulok ehhez az egészhez, tudom hogy rosszabb nem jöhet mint amit megéltem 3 év alatt, és így is változó mert néha jobban vagyok, eleinte nagyon szorongós voltam. De megint azt érzem mint amikor a legrosszabbul voltam, amikor öngyilkos akartam lenni, valahol ott van a remény hogy leszek még jól, de mégsem, már belefáradtam. Igen, ezt mondtam akkor is, mégis itt vagyok, nem tudom túl fogok- e élni még egy ilyen időszakot és mintha az univerzum ellenem dolgozna, mert valamilyen okoknál fogva nem tudok orvoshoz menni egy ideje és most újjabb okom van rá ami átmeneti, pedig nagyon szükségem lenne segítségre, de mindig valami közbejön.

2023. jan. 12. 00:00
1 2
 1/11 japierdole98 ***** válasza:
100%

Télen általában befordulnak az emberek, talán mondható hogy nem egyedi az eset. Mindenesetre én megpróbálnék időt szakítani a helyedben egy dokira.

Azt nem mondanám hogy szedj gyógyszert rá, főleg ne antidepresszánst, mert az csak szétbassza az agyad, de egy terápia viszont nem árthat.

2023. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%
Tél?? Tavasz van sajnos, ragyogó napsütés, 8 fok..meg se közelíti a telet az időjárás. Nem hiszem hogy itt kell keresni az okot (mármint a télben).
2023. jan. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom elég lenne- e terápia. Nem szívesen szednék gyógyszereket, de lehet hogy muszáj lesz. Az a gond nagyon nem tudok koncentrálni, és nagyon felejtek, nem tudom ezen mennyire segítene pszichoterápia.
2023. jan. 12. 00:20
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Szarabb idö elöfordul, hogy kihat az emberekre. De ha ilyen gáz a helyzet tényleg csak a pszichológust tudom ajánlani, néha még a teljesen kiegyensúlyozott, vidám embereknek is jól jön, hogy valakivel tudnak a napi problémákról beszélni.
2023. jan. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy jó hobbit, én mióta újra elkezdtem gitározni és sikerélményem van nagyon jól érzem magam, pedig így a "tél" eljövetelével nekem is beütött a depresszió. 1db jó hobbi kell és utána megjön a kedved minden máshoz is, hidd el. Én megtanultam életemben először végre 4-5 dalt gitáron (persze nagyon egyszerűeket még) és úgyérzem beindult az agyműködésem, kreatívabb vagyok és vidámabb. Persze nem 100% vidámsággal pörgök egésznap, viszont tudom élvezni az apró dolgokat, azután, hogy múlt hónapban nekem is állandóan az öngyilkosságon járt az agyam.
2023. jan. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Tèlen jellemzô a fáradèkonyság ès a nyomott hangulat, a kedvtelensèg. Tûnet lehet a nyugtalanság vagy èpp a Te esetedben az èrdektelensèg ès kilátástalanság. A tèli hónapokban a napfèny hiánya a szervezetben alacsony szerotoninès magas melatonin szinted eredmènyez, ez befolyásolja nemcsak az emberek, de az állatok kedèlyâllapotát is. A legjobb ellenszer a rendszeres mozgás, minnèl többet kell tartozkodni a friss levegôn, sètálni kell. Tèlen a zenehallgatás vagy aktiv zenèlès is örömöt ad, pláne, ha mèg ènekelni is tudsz ès uj dalokat tudsz megtanulni az nyerô ! Èlvezd tudatosan minden tevèkenysègedet. Javaslom a rendszeres sportolást is, az izom erôsitèst ! Ha van rá lehetôsèged, akkor vegyél a Dm boltban B vitamin komplexust. Sokat tud javitani az idegi állapotodon. Már 2 hét után javulàs észlelhetô. Minden jót!
2023. jan. 12. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó minden tanácsodat.

Ebből viszont arra jöttem rá hogy nagyobb problémám van nekem.

Azokat amiket felsoroltál nem segítenének, valami másról van itt szó mint egyszerű kedvetlenség. Most elkezdtem szorongani amiatt mert azt hiszem a normális emberek tényleg úgy éreznek mint én így jobb napjaimon, de az sem jó, az is depresszív. Na de valami nagyon nem lehet rendben vagy velem vagy valamivel, nem tudom. Én nem tudom a normális emberek hogyan érzik magukat és emiatt aggódom. Ha egy normális ember úgy érez mint én a jobb napjaimon, akkor nincs értelme maradnom, mert az minden csak nem boldogság, nem tudom milyen boldognak lenni, félek hogy nem leszek soha boldog, félek hogy igazából senki nem boldog, mindenki csak túlél és ebből én nem kérek, márpedig ez az igazság, én boldog embert még nem láttam, nem értem másnak hogy nem fordul meg a fejében hogy semmi értelme. Ha már a boldogságról beszélünk, nem létezik. Mindenki csak azt hiszi hogy boldog, közben pedig csak túlél, mindenki depressziós, én meg akarok halni, más hogy bír így élni?

Nehogy félreértsd utolsó, egy szavam sem ellened irányul, csak össze vagyok zavarodva nagyon.

2023. jan. 12. 02:41
 8/11 Darius- ***** válasza:
50%
Hallottam mar olyat, hogy karacsonyi depresszio.Biztos osszefuggésben van a téllel is. Tehat részben hatassal van a hangulatodra, viszont az alap ok az mas, te tudod mik azok, amelyek az életedben kudarc
2023. jan. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Vitaminokat szedsz? Ilyenkor nagyon fontos, hogy minden pótolva legyen. D vitamin (alap), c vitamin, ginko biloba (agyserkentő), folsav fáradtság ellen, magnézium, kalcium. Nőknek szelén cink vas esetleg kollagén.
2023. jan. 12. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 japierdole98 ***** válasza:
50%

Csak mellekinfonak szeretnem megjegyezni hogy ez hogy boldogság ezt próbáld meg kitörölni az emlékezetedből. Egy ember se boldog. A felnőtt emberek se boldogok, a tudatlanok talán egyedül.


De akinek van némi sütnivalója az nem lesz boldog soha, a tudás miatt. Ezért ezt engedd el. Ne arra törekedj hogy boldog legyél mert sosem fogod megtalálni. Nem létezik. Arra törekedj hogy ne legyél szomorú!


Előttem lévő írta a vitaminokat, kezdésnek jó, Rossmanba lehet kapni Multivitamint, Kalcium-Cink-Magnezium kombot meg C vitamint. Pár ezer forintos tételek, de megérős.

2023. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!