Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy menjen drog miatt rehabra...

Hogy menjen drog miatt rehabra, akinek nincs pénze?

Figyelt kérdés

700 ezret kéne leraknom, hogy a lakás amiben èlek megmaradjon, a párom fizetése nem elég, hogy kifizessen egy 200 ezres albérletet, számlákat, és megèljen. A szarban nem hagyhatom itt.


Velem meg sehol sem akarnak foglalkozni rehab nélkül. Gyógyszer és amfetamin függő vagyok.


2023. febr. 7. 15:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit csináljak. Kölcsön nem tudok kérni.
2023. febr. 7. 15:58
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Szarban nem hagyhatod, de az nem szar, ha maga mellé vesz egy lakótársat, amíg te rehabozol. Ha a cuccot meg tudtad szerezni, most is lehetsz leleményes, aki meg csóró, az legyen hajlandó kilépni a kényelmi zónájából csodavárás helyett. Nem kötözködésből mondom, én meg az alkohollal küzdök + szintén anyagi gondokkal, használnunk kell az eszünket, ha már eddig nem tettük.
2023. febr. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Párodnak lehet lakótárs kéne, vagy egy olcsóbb albi. Család, barátok közül van aki tudna segíteni? Banki kölcsönt ne vegyél fel, egyrészt lehet nem is adnak, másrészt a többszörösét kéne utána visszafizetned.
2023. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Hát el kell dönteni h a kinti életed akarod felépíteni, vagy új lapot próbálsz kezdeni a rehabbal.

Ha kint maradsz így esélyes h semmit nem érsz majd el, mert a függőséged miatt nem tudod összeszedni a pénzt, és bukta lesz a vége.

Ha bemész akk egy biztonságos helyen leszel x ideig, de hónapokig mégcsak nem is beszélhetsz a kintiekkel. (Lehet mire kijössz onnan a párod már sehol sincs stb.)

Amúgy is 1 évet lennél bent gondolom. Akik végig is csinálják ezt azoknak a döntő többsége hónapokon belül visszaesik (szóval statisztikailag elég 💩 a helyzeted).

Akárhogy is döntesz mindenhogy rázós lesz az út. De hát ilyen ez az élet..

2023. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Új lapot szeretnék kezdeni úgy, hogy ne buktam el azt a keveset amit elèrtem.


Akkor többet bukok mint nyerek egy rehabbal. Nem fogok úgy kijönni, hogy se lakhatás, se párom, se munkám.

2023. febr. 7. 18:30
 6/10 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy ezek legalább eddig nem voltak veszélyben
2023. febr. 7. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha a párod veszélyben van a rehab miatt, akkor nem éri meg a küzdelmet. Ha csak akkor vár meg, ha biztosítod a lakhatását, míg odavagy, akkor felejtős. Tudta, hogy függővel jön össze? Nyilván tudta. Akarja, hogy rendbejöjj? Ha igazi társad, akarja. Ha a kényelmét akarja jobban, akkor nem igazi társ.

Ha most van munkád, akkor megpróbálhatsz önerőből lejönni. Lakhatás helyett lesz másik. Párod, ha emiatt veszélyben van, nem igazán párod, engedd el.

2023. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ennek eléggé "kifogás-szaga" van. Így pedig felesleges bemenned rehabra. Majd ha eljutsz arra a pontra, hogy tényleg szeretnéd, akkor nem lesz kérdés a pénz meg ilyenek. Ha most egyéb dolgok fontosabbak (egzisztencia, párkapcsolat stb.), akkor pedig még nincs akkora gáz. De nem feltétlen kell megvárni, hogy az legyen és rehabra sincs mindenképpen szükség.
2023. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Gáz van, de ha 7 èvig együtt élsz valakivel, akkor érte is felelősséggel tartozol. Megvárhat az utcán. Miattam van tele hitellel, ami a fizetése felét elveszi. (Nem eldrogoztam, hanem a covid alatt máshogy nem tudtunk kijönni)

Azért patkány nem leszek. Volt már itt olyan pont, hogy befejeztem 6 évre...

Csak könnyű volt rehabra rohangálni úgy, hogy a szüleimmel éltem, nem volt kapcsolatom és nem dolgoztam soha. Ez kicsit más helyzet.


Tudta, hogy függővel jött össze, évekig nem használtam semmit. Fél éve kezdődött újra.

2023. febr. 10. 00:02
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a rehab alapból egy nagy sz*pás, csak akkor van értelme ha már tényleg nincs más megoldás. Biztos hogy erre van szükséged, vagy inkább ez lenne számodra jelenleg a legkényelmesebb megoldás - leszámítva persze az anyagi problémákat?!
2023. febr. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!