Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha Asperger szindromas vagyok...

Ha Asperger szindromas vagyok akor betegnyugdijaztathatom magam ha már dolgoztam pár évet?

Figyelt kérdés

2023. febr. 7. 19:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
NEM.
2023. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem.
2023. febr. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
És más szellemi betegséggel sem?
2023. febr. 7. 20:11
 4/21 A kérdező kommentje:

Egyik haverom 18 éves kora óta nyugdíjas kapja 28500 Ft amúgy a családjával el .

Elvileg volt valami oxigén hiánya mikor született de annyira nem sérült hogy látszódjon



Nagybátyám meg hemofilias volt ő is dolgozott pár évet aztán nyudijaztatta magát.

2023. febr. 7. 20:15
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

1: Nem szabadon választott

2: Az asperger nem betegség

2023. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az autizmus enyhe fajtája az asperger

Akor az autista se mehet betegnyugdijba? Ha tegyük fel dolgozott 1 napot akor már jogosult a 28500 Ft ra elméletben.

2023. febr. 7. 20:51
 7/21 anonim ***** válasza:
78%
Én is Aspergeres vagyok és dolgoznom kell :( igaz kínszenvedés mert kiközösítenek és senki nem ért meg de bántanak, meg nem értek bizonyos dolgokat, nem tudok számolni, így nagyjából rutinmunkát végzek, de mégis elvárnák, hogy tudjak visszaadni pénzből meg ilyenek. Inkább valami olyan munkát szeretnék, ami könnyen megy.
2023. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

7#Én számolni tudok csak írni nem.

Kézzel főleg nem. itt meg a helyesírás baj mar ha nem javít ki a telefon

amúgy egész jól be vagyok illeszkedve olyan értelemben hogy olyan munkát választok mindig ahol kevés emberrel vagyok .és akor nem basztatnak hogy más vagyok.



Nincs róla papírom de ha ezzel előny is járna utána mennek .

Szerinted érdemes hivatalossá tenni?

2023. febr. 7. 21:30
 9/21 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem rokkantnyugdíjas simán lehetsz vele.
2023. febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%
8, és 9: Ha el tudsz látni valamilyen munkát, akkor nem vagy alkalmatlan vagyis tudsz dolgozni, nem lehetsz rokkantnyugdíjas, az nem olyan egyszerűen és magától értetődően megy. Hivatalossá tenni azért jó, mert akkor a megfelelő munkát végezheted, ami neked a legjobb, viszont sok helyen érhet hátrányos megkülönböztetés. Nem szabadna. De érhet.
2023. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!