Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni azt,...

Hogy lehet feldolgozni azt, ha a szemed láttára ölték meg egy családtagodat?

Figyelt kérdés

A nagymamám kórházba került egy apró csont töréssel, ami egy rutinműtéttel orvosolható lett volna, de az orvosai nem figyeltek oda rá rendesen, olyan gyógyszert adtak neki, ami az ő egyik gyógyszerével nem lett volna adható, emiatt gyomorvérzése lett és innentől kezdve 27 napig ahogy próbálták volna helyrehozni, folyton hibáztak, ráadásul ápolni se ápolták rendesen. Embertelen módon bántak vele és velünk is. Mi amit egy hozzátartozó megtehet, mindent IS megtettünk, de nem voltunk elegek... Így ennek eredményeként végignéztük, végig "asszisztáltuk" ezt az egész tragédiát. Most folyik a kórházi belső vizsgálat, de ez nem vigasztal egyáltalán. Egyszerűen nem tudom, hogy lehet ezzel a fájdalommal, bűntudattal együtt élni. Végig hitegettek és hát nem volt más választásunk, csak hogy bízunk bennük. Nem kellett volna, utólag végiggondolva lehet az lett volna a legjobb, ha be se visszük a kórházba, de hát ki gondolná, hogy ennyire nem lehet bízni az orvosokban.

Pontosan tudom, hogy az életnek egyszer vége lesz, temettem már el több szerettemet is sajnos, de egyik eset sem volt ehhez fogható.

Ha van valaki, aki átélt hasonlót vagy van valami tanácsa, hogy az ilyesmivel hogy lehet megbirkózni, nagyon hálás lennék ha segítene, mert teljesen elvesztem. :( *Pszichológust keresek, mindenképpen, ezért ha valaki tud Budapesten, vagy a környékén olyan szakembert aki ilyesmire specializálódott, az ajánlást is nagyon megköszönném.,❤️



2023. febr. 12. 01:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%
Nyilvánvalóan aki nem pszichológus, pszichiáter vagy pszichoterapeuta, az nem fog tudni felelősségteljes, adekvát, szakmailag helytálló választ, tanácsot adni neked. Nagymamád „megölése” (tegyük idézőjelbe, hisz ha jól sejtem, nem volt célja az orvosoknak nagymamád életének elvétele, nem szándékosan okozták a vesztét) rettenetes sokk lehet, tapasztalt orvos segíthet feldolgozni a feldolgozhatatlant. Ajánlom mielőbbi felkeresését egy pszichiáterek, ha úgy érzed, felőröl idegileg az, amin most átmész. A fontos az, hogy ne érezd magad egyedül, legyenek melletted támogató emberek, akik valamennyire vigaszt nyújthatnak neked. Mindenképpen ajánlom továbbá, hogy vigyétek bíróságra az ügyet, mert ha tényleg úgy történtek a dolgok, ahogy leírtad, akkor az súlyos hanyagságra, nemtörődömségre enged következtetni a kórház részéről, amiért valakit vagy valakiket felelősségre kell vonni!
2023. febr. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%

És a pszichológusban meg fogsz bízni?

Lehet, hogy félre fog kezelni...

2023. febr. 12. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Orvosként azért azt megjegyezném, hogy ez egyáltalán nem biztos, hogy műhiba. Spontán is elég gyakran kapnak az idősek gyomorvérzést pláne ha előtte nem kevés fájdalomcsillapítót szedtek.


Azt is megjegyezném, hogy problémás hozzátartozó esetén mindig minden nagyon szépen le szokott dokumentálva lenni.

A kérdés pedig önmagában rágalmazás, ez ugyanis nem gyilkosság.

2023. febr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, nagyon szép tőled, hogy így láttatlanban is a saját fajtádat véded.

Fogalmad nincs arról, hogy mi történt, nem te kezelted, nem láttad mit műveltek vele.

A kórház is tudja, hogy hibáztak, ugyanis jelenleg is zajlik az eljárás.

Azt is elmondanám, hogy neveket, helyet, semmilyen adatot nem írtam, nem állítottam, hogy Dr. XY egy gyilkos. Kicsit legalább néznél utána a dolgoknak, mielőtt okoskodni kezdesz.

Érdemben hozzászólni nem tudtál a kérdésem lényegéhez, akkor miért nem maradtál csendben?

Ja, hogy az orvosi diplomád (ami vagy van, vagy nincs mert ugye ilyen alapon te is lehetsz igazából egy trollkodó wc pucoló is) az alapvető szövegértési képességeket nem garantálja?

2023. febr. 12. 10:03
 5/13 A kérdező kommentje:

#1

Köszönöm, hogy írtál. Igazad van, keresek is mindenképpen egy szakembert első körben. Nyilván nagyon hosszú folyamat lesz ez az egész, de muszáj valahogy tovább menni az élettel, mindannak ellenére ami történt. Logikusan nézve az ember ezt tudja is, csak hát gyakorlatban nehéz ez.

Igazából abban a reményben írtam ki a kérdést, hogy esetleg vannak itt olyan emberek akik sajnos hasonlón mentek keresztül, és ezáltal tudnának mondani valamit, ami nekik segített.

Betegjogi képviselőnél beszélgettem egy hölggyel, ő a férjét veszítette el, hasonlóan ilyen gondatlanság miatt. Borzasztó dolgok ezek és nem is ritkák. :(

Illetve, ha nem is feltétlenül bíróságon, de jó lenne ha felelősségre vonnák az illetőket akik miatt ez történt. Minket már igazán semmilyen kárpótlás nem boldogítana, egyetlen amiben reménykedünk, hogy ha ezt végigvisszük, akkor több embert már nem tudnak így tönkretenni. :/

2023. febr. 12. 10:20
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Van a YouTube-on egy Szász Zoltán nevű férfi, ő a kislányát veszítette el az orvosok hanyagsága miatt. Csinált is róla videót, amiben elmesélte, hogy történt ez a borzalom. Keresd fel a csatornáját, írhataz is neki, szokott válaszolni a kommentekre.

2023. febr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Már a kérdésben is hazudsz.
2023. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm szépen, hogy írtál, ránézek a videókra mindenképpen. Borzasztó dolog az, hogy ilyen egészségügyi rendszerünk van, ahol nem csak az idősek esetében, de gyerekeknél is előfordulhat ilyesmi.

El se tudom képzelni hogy szegény szülők mit éreznek. :(

2023. febr. 12. 21:38
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Ne haragudj, de szerintem te egy pszichiátriai eset vagy, ha azt gondolod, hogy bárki képes lenne ilyesmiről hazudni.

Komolyan kérdezem, hogy szerinted mi vinne rá valakit arra, hogy ilyeneket kitaláljon?

Éltél már át hasonlót? Tudod te miféle bánat, fájdalom, tehetetlenség van ilyenkor egy emberben?

Elárulom neked, hogy leírhatatlan.

Ha azt gondolod ilyen nincs, nem történhet meg, akkor azt is elárulom, hogy 1 hónappal ezelőttig én is, a családom is így gondoltuk. Azt kívánom, hogy ne is kelljen megtudnod, hogy milyen amikor valósággá válik...

2023. febr. 12. 21:44
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Az orvos milyen személyiség? Hanyag?
2023. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!