Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet feldolgozni azt,...

Hogy lehet feldolgozni azt, ha a szemed láttára ölték meg egy családtagodat?

Figyelt kérdés

A nagymamám kórházba került egy apró csont töréssel, ami egy rutinműtéttel orvosolható lett volna, de az orvosai nem figyeltek oda rá rendesen, olyan gyógyszert adtak neki, ami az ő egyik gyógyszerével nem lett volna adható, emiatt gyomorvérzése lett és innentől kezdve 27 napig ahogy próbálták volna helyrehozni, folyton hibáztak, ráadásul ápolni se ápolták rendesen. Embertelen módon bántak vele és velünk is. Mi amit egy hozzátartozó megtehet, mindent IS megtettünk, de nem voltunk elegek... Így ennek eredményeként végignéztük, végig "asszisztáltuk" ezt az egész tragédiát. Most folyik a kórházi belső vizsgálat, de ez nem vigasztal egyáltalán. Egyszerűen nem tudom, hogy lehet ezzel a fájdalommal, bűntudattal együtt élni. Végig hitegettek és hát nem volt más választásunk, csak hogy bízunk bennük. Nem kellett volna, utólag végiggondolva lehet az lett volna a legjobb, ha be se visszük a kórházba, de hát ki gondolná, hogy ennyire nem lehet bízni az orvosokban.

Pontosan tudom, hogy az életnek egyszer vége lesz, temettem már el több szerettemet is sajnos, de egyik eset sem volt ehhez fogható.

Ha van valaki, aki átélt hasonlót vagy van valami tanácsa, hogy az ilyesmivel hogy lehet megbirkózni, nagyon hálás lennék ha segítene, mert teljesen elvesztem. :( *Pszichológust keresek, mindenképpen, ezért ha valaki tud Budapesten, vagy a környékén olyan szakembert aki ilyesmire specializálódott, az ajánlást is nagyon megköszönném.,❤️



2023. febr. 12. 01:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Az a fura, hogy először nagyon rendesnek tűnt. Szegény nagymamám még műtét után azzal hívott fel, hogy jaj, vajon a nyugdíjból ki fog jönni, hogy az orvosnak tudjon adni valamit, hálából. Tény, hogy nem lehetett elérni sehol, hiába próbálkoztunk. De úgy voltunk vele, hogy biztos sok a dolga. Nem akartuk verni az asztalt. Onnantól kezdve viszont, hogy megtörtént az első baj, hogy rosszul lett a nagymamám, egyszerűen átfordult az ember egy teljesen más valakibe. Hogy hanyag-e.. hát tegyük fel, hogy van egy betege valakinek, aki saját maga is, de a hozzátartozói is 2 egymást követő nap jelzik, hogy rosszul van, de nem tesz semmit. Még csak egy vizsgálatot sem végez, pedig a beteg zavart, kába, hatalmasra puffadt a hasa. Majd a harmadik napon amikor a beteg reggel véreset hány akkor is csak este néz rá komolyabban, mire már nagyon nagy a baj. Bár a betegnek nagy vérvesztesége van, csak 5 nap után intézkedik, hogy pótolják a hiányt. És ez csak a kezdete volt az egész kálváriának, ami abból indult, hogy nem nézték át, vagy nem vették észre, hogy melyik gyógyszer mivel "kompatibilis". A nagymamám nem túl sok féle gyógyszert szedett, mi mindent leadtunk a felvételekor, tehát úgy gondolom nem lett volna olyan nehéz feladat. Ráadásul idejük is lett volna rá, mert a felvételtől kezdve a 3. napon volt a műtétje. Még azt se mondhatom, hogy akkor azonnal kellett műteni, és kapkodtak vagy ilyesmi.

Furcsa volt az egész, mert olyan volt mintha mindenki takarná a másikat, csak homályosítottak mindenről végig. :/

Nem tudom, hogy az orvos aki az egészet kezdte, milyen ember... milyen gondjai, bajai vannak, de a figyelmetlensége/gondatlansága(?) miatt ez történt. És itt nem akarom részletezni, de olyan halált ami ennek az egésznek a végén a nagymamámnak jutott, senkinek sem kívánnék soha (szepszis, 41 fokos láz, fulladás, keringésösszeomlás).

2023. febr. 13. 01:10
 12/13 anonim ***** válasza:
50%
Kifejezetten trauma feldolgozással foglalkozó pszichológust keress.
2023. febr. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
A magyar egészségügy helyzetét írtad le szerintem. Jó eséllyel mindannyian sokkal durvábban túl vannak terhelve, mint képzelnéd. Nem kapkodnak, mert azzal max megijesztenének mindenkit. Fásultak is lehetnek elég sokan, kb nyilvánvaló, miért. Nem akarok senkit felmenteni, de azért megnézném, hogy ki hogy muzsikálna a gyakorlatban, lehet is jelentkezni.
2023. febr. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!