Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jelenleg miben láthatnám az...

Jelenleg miben láthatnám az élet értelmét?

Figyelt kérdés

Stresszes időszakom van a munkahelyen ( egészségügy és nehezen vagy sehogy nem haladok a páciensekkel- gyógytorna) ez is bennevan, hogy ma úgy keltem fel, semminek nincs értelme.


Tudat alatt rettegek a háborús helyzettől, híradót nem tudok nézni. Pici lakásban lakunk párommal , sem házi állat, sem gyermek nem férne el, és ki tudja meddig leszünk itt.


Mostanában sétálni szoktam, legalább akkor el tudok lazulni, mert arra figyelek, mikor érek majd haza a hidegből. Illetve edzek is itthon azt hittem jobb kedvem lesz így a hétvégén , de úgy tűnik a feszültség most jön ki.


Borzalmas belegondolni , hogyha valaha lesz gyermekem és így fogja érezni magát.. nem is tudom mit mondanék neki. Vagy most magamnak mit mondjak, hogy kitartsak?


Nektek van valamilyen bevált tanács ilyen helyzetre?


2023. febr. 12. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Szia! El kell foglalni magadat egy hasznos dologgal! Ki kell kapcsolòdnod egy kiràndulàs vagy szûlô làtogatàs. Kitartàs, jön még jobb idôszak is! Minden jòt!
2023. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Ha már hosszabbak lesznek a nappalok, és jobb idő lesz, a kedved is jobb lesz. Én nagyon várom a tavaszt.

Próbálj örömet keresni az apró hétköznapi pillanatokban. Pl. én nagyon feldobódok, ha meghallok egy kismadarat énekelni, vagy megsimogatok egy kutyát az utcán. Amikor jó idő van, próbálj minél több időt a szabadban tölteni, főleg a napon. Mostanában több órát is süt a nap, én pl.kihasználom, hiába van hideg. Biztos van zene, amit szeretsz, ami feldob, hallgasd minél többször. Ja és fontos a kreativitás, ami akár a főzés is lehet. De ha van valami művészi, kreatív tevékenység, amit művelni tudsz, az nagyon jó.

Valami olyan dolog, ami fejleszt, pl. nyelvtanfolyam, tánctanfolyam, főzőiskola, varrótanfolyam, kreatív írás tanfolyam, kötés-horgolás, kreatív videókészítés, stb. Hétvégén sport, hosszú futás, kirándulás, fotózás a városban/faluban ahol élsz.

És nem utolsósorban a naplóírás is nagyon sokat segít átlendülni a nehéz időszakon.

2023. febr. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Mást kell csinálni, mint a napi rutin. Menjetek ki a természetbe kirándulni, vagy csak sétálni egy nyugisabb helyen. Lehet olvasni kellemes könyveket, társasjátékozni, nevetni közben, vagy betenni egy jó zenét, és ordítva énekelni. Szinte végtelen számú stresszoldó tevékenység van.

Vagy rúgj be, mint a magyarok többsége ha feszült-fáradt. :)

2023. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Áh alkohol csak jobban előhozza a rossz hangulatot belőlem.. max alkoholmentes sör, az lazít 😊

2023. febr. 12. 11:57
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Pedig a gyógytornászok jól keresnek. Állami cégnél vagy? Keress magán helyet.
2023. febr. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!