Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Budapesten belül hol diagnoszt...

Budapesten belül hol diagnosztizálnak felnőttkori aspergert/autizmust?

Figyelt kérdés
Illetve mi a menet, ha felmerült bennem a gyanú? Kell-e beutalót kérni?

2023. febr. 12. 10:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Autizmus Alapítvány. Az oldalukon le van írva a menet: [link]
2023. febr. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, le van írva az oldalukon hogy mi a menete. És nem kell beutaló. Én jártam olyan pszichiáterhez, aki ezt sem tudta. Amikor mondtam neki a gyanúmat - amit egy szakember is megerősített, csak ő hivatalosan nem minősíthetett annak, mert még akkor járt továbbképzésre - akkor gúnyosan mondta (a pszichiáter) hogy ha akarom, akkor ír beutalót.

Szóval nem kell beutaló. De egy baromi hosszú kérdőívet kell kitölteni és postán beküldeni. (Talán most már lehet e-mailben, ezt nem tudom.)

Jártam náluk, komoly kivizsgálást végeznek, több alkalomból áll, és a családtagjaidat is behívják, mert ha ez van, akkor az gyerekkortól van, tehát nem kialakul. De a szülők, rokonok elmondásaiból is leszűrik a lényeget függetlenül attól, hogy azok mit gondolnak rólad, hogy milyen egyéb más bajod van szerintük.

Mást nem is tudok ajánlani, csak őket. Aki engem kivizsgált (többszöri alkalommal) az nem is pszichiáter, hanem fejlesztő.

2023. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!