Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mértékben aggasztó, ha...

Milyen mértékben aggasztó, ha jobban félek attól, hogy nem sikerül, mint attól, hogy sikerülni fog?

Figyelt kérdés

Elnézést a kérdésért, remélem nem tekinti senki trollkodásnak vagy provokációnak. Remélem semmilyen szabályt nem szegek meg, ha mégis, kérem jelezzék, hogy milyen mértékben, hogy kijavíthassam azt.


Próbálom röviden leírni, hátha sikerül így. Nem valószínű, de azért ezen leszek:


Ma éjszaka kénytelen leszek öngyilkosságot elkövetni. Tisztában vagyok azzal, hogy ez mit is jelent, a módszer már megvan, mindent lezártam, amit csak lehetett (sajnos nem mindent sikerült), most a délelőtt teszek egy utolsó sétát a régi helyeken, ahol szerettem lenni, az utolsó pár ezer Forintomon veszek 1-1 olyan ételt amit mindig is szerettem, utoljára megadni a módját (sajnos Pilóta kekszet nem sikerült szerezni, minden ügyeskedés ellenére sem).


Búcsúleveleket megírtam annak a 4 embernek akit érdemesnek tartottam erre, vagy úgy érzem, hogy tartozom nekik ennyivel. Közben a szemeimet kisírtam, szóval ezen is túl vagyok. Vigasztal a tudat, hogy utoljára fogok nekik fájdalmat okozni, ha életben maradnék nagyon-nagyon sok fájdalom várna még rájuk miattam, mert nem tudok rendes ember lenni. Tisztában vagyok vele, hogyha tudnának erről, megmentenének, ami szép és jó, örülnék is neki, de mi lesz utána? Munkahelyem az életben soha nem lesz (ami jó volna, az nincs vagy nem vagyok elég jó hozzá, hiába van meg róla a bizonyítvány, a kuli-munkák többségét vagy fizikailag nem bírom, vagy nem vagyok elég erős hozzájuk, az ottani közösség mindig hamar megutál (mintha nem is egy nyelvet beszélnénk), ráadásul én magam sem tudom megjátszani, hogy szeretnék ott lenni, mert egyértelműen nem. Ha ilyen helyen kell dolgozni, hamarabb választanám azt, amit amúgy is választottam, mert a boldogtalan, örök kilátástalanság egy pokoli munkahelyen rosszabb, mint a halál.


Továbbá nem tudom elfogadni, hogy az egész életem egy csalódás mások számára. Túl sok csalódás. Nem tudtam az lenni, amit szerettek volna, mindig sunnyognom kellett, ha élvezni akartam valamit vagy megjátszani, hogy minden rendben. Ennek folyománya egy súlyos szenvedélybetegség lett (gyógyszerfüggőség, azon belül is altató és antidepresszánsok) és az evéskényszer, mert az megnyugtat legalább egy kicsit. Gyakori emlékem, ahogy az egész nap rossz, szorongok mindenhol, nem érzem jól magam, aztán hazaérek bezárom az ajtókat, ha elég sötét van leengedem a redőnyt és eszem pár csokiszeletet vagy kekszet vagy bármi egyéb dolgot, egy vicces videó vagy könyv társaságában. Ez általában jobb kedvre tudott deríteni. Ha lehetne többé nem is mennék ki a lakásból, maximum az erdőbe sétálni amikor szép az idő.


Nem tudtam legyőzni a szorongásomat, még a legjobb munkahelyemen sem. Mindig félve mentem be, állandóan fáradtnak éreztem magam amit egy idő után fizikai fájdalom is kísért. Mindig azt gondoltam, hogy ez a túlsúlyosságom miatt van, de már nem vagyok biztos benne. Minden izmom befeszül, ha emberek között kell lenni, ezen semmi nem segít. Pisilni (illetve a másik jellegű tevékenységre is igaz ez) nem is tudok, ha más ember jelen van vagy csak hall. És nem kényességből, hanem mert annyira befeszülnek az izmok, hogy "a zabszem se menne ki/be".


A pénzem most fogyott el teljesen, adósságok kergetnek, nem vágyom semmire. Ez az ijesztő leginkább az egészben, hogy "nem vágyom semmire". Nincs olyan vágy, cél vagy örömforrás, amit megtudnék nevezni. Talán csak a nagyon sok pénz, hogy többé ne kelljen kimenni, de ez sem volna boldogság, csak lenne lehetőség túlélni. Most nincs.


Summa summarum, félek attól, hogy az éjszakai öngyilkosságom nem fog sikerülni. Remélem, hogy igen, mert fájdalommentes lesz és nem is fogom felfogni, de ha nem sikerül, nem tudom milyen következményekkel jár majd. Mi lesz ha elcseszem, vagy csak ha felébredek holnap reggel? Mit fogok akkor tenni? Kénytelen leszek fájdalmas módszerrel véget vetni mindennek, de attól félek. Nem a haláltól, hanem a fájdalomtól, meg attól hogy mondjuk mindent összevérzek, tönkreteszem a csempét, a szőnyeget, vergődés közben összetörök valamit véletlenül.


Még egy kérdés: durva dolog lenne megkérni a legjobb barátomat, hogy holnap dél környékére hívjon ide egy mentőt (remélem addigra biztosan túl leszek a dolgon, ha éjfél környékén történik meg), hogy megkíméljem az anyámat attól, hogy rám kelljen találjon, a hullaszagtól meg a többi ilyesmitől? Csak félek barátnak elmondani ezt, mert "meg akar majd menteni" és lehet még én is hajlanék rá. Csak tudom, hogy utána lenne "másnap", ami nagyon nem jó, mert élősködnék csak más emberek terhére és nem tudom lennék-e boldog még valaha is. Azt hiszem nem. Már az evés sem öröm, az önkielégítés is elvesztette régi báját, fürdőkádam jelenleg nincs egy kellemes forró fürdőhöz füstölőkkel meg sóval, az álmok még okoznak örömet. De a halálom maga egy utolsó elalvás lesz, remélem egy jó álomba sikerül kerülni, az örökkévalóságig.


De ha más nem is, legalább szabad leszek.



#élet #öngyilkosság #gyógyszer túladagolás #sokáig sikerült kihúzni #félelelem a holnaptól #az utolsó fájdalom amit okozom ezen a világon
2023. febr. 15. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

112 ☎️

Meg a pszichiáterednek be kellene állítania, vagyis rég be kellett volna állítania a gyógyszereidet. Ha nem jó, azt meg neked jelezned kell felé!

2023. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1.


Mindig jelzem, amikor megyek, hogy mennyire jó vagy sem. Volt amelyik egész jó volt egy darabig, volt olyan ami egyáltalán nem és olyan is, ami még tovább rontott az egész helyzeten. Most olyan van, ami enyhén jó, de ez nem jelent semmit, a kilátások nélküli életen nem változtat egyetlen gyógyszer sem.

2023. febr. 15. 09:41
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Menj be a sürgősségire és mondd el, hogy mit érzel és min jár az eszed. Nem kell egyébként az életben semmiféle nagy kilátásokat tervezni, nekem sem lesz balatonparti nyaralóm soha, de ez még nem ok arra, hogy az ember kiszálljon a játékból. Kérj segítséget!
2023. febr. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3.


Valami örömnek, lehetőségnek kell lennie, különben megőrülsz. Én sem egyik napról a másikra vagyok "itt", hanem szépen lassan történt meg, hogy egy idő után nem volt más, csak alvás-munka-alvás-munka. A munka értelmetlen, kilátástalan és nem is fizet jól, ráadásul felülről vezényelve szándékosan tönkretették. Nem tudom lehetséges-e még egy olyan jó hely, mint az volt az elején. Hosszas keresgélés és pár "pokoli helyen" 1-1 hét eltöltése után azt érzem, hogy nem.

2023. febr. 15. 09:52
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Kérj segítséget.
2023. febr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 gabesz147 ***** válasza:
100%

Nagyon túltervezted, tudat alatt azt szeretnéd, ha nem sikerülne, gyanítom.

Hagyd a fenébe és élj tovább, jobban jársz:-).

2023. febr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
69%

Élsz még? (nem bántásból, csak aggódok)

Az elmondásod szerint nincs jó életed ezért nem is mondom a szokásos baromságokat, mert tudom, hogy úgysem segítenek. De ha mégsem követted el akkor azt szeretném mondani, hogy egyike vagy a legbátrabb embereknek, akiket valaha a föld a hátán cipelt! Valószínűleg nem pont az én véleményem fog téged megmenteni, csak emlékeztetnélek, hogy a világ nem jobb hely nélüled!

2023. febr. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Kedves Kérdező

Kérlek ne csinálj hülyeséget. Isten szeret téged és azt akarja, hogy élj. Vele bármi lehetséges, ne add fel! 🙏

2023. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekelne, hogy hogy vagy, kérdező? Ugye nem tetted meg?


Minden rosszból van kiút, még a lehető legrosszabból is! Tapasztalatból beszélek, én is éreztem úgy, mint te. De végül sok szenvedés után minden megoldódott. Persze az életben mindig lesznek problémák, a cél az, hogy minden megoldódjon és legyen örömöd, hited, reményed, vágyaid. Nekem is volt olyan időszakom, mikor azt éreztem, hogy már semmi nem érdekel, nem akarok már semmit, csak azt akartam, hogy vége legyen a szenvedésnek. Én is csak ezt a kiutat láttam akkor. Volt is próbálkozásom, de megmentettek. Segítettek a szeretteim. Én is úgy éreztem, hogy nem szeretnek és csak nyűg vagyok. De ez nem igaz, csak túl mélyen vagy ahhoz, hogy észrevedd, mi az ami megvan az életedben. Mindenkinek van valami, amibe érdemes kapaszkodni még, ami segít rendbejönni. A kérdés, hogy meg akarja/tudja-e látni ezt az illető, vagy sem.


Célokat, vágyakat, örömöt mi magunknak kell keresnünk. Megoldásokat is, és ehhez nem szégyen segítséget kérni, sőt. Hidd el, ha ezen a ponton segítséget kérsz, sok minden fog rendeződni. Ugyanis aki olyan mélyen van és valahogy kirángatják ebből a helyzetből, rájön, mennyire butaságot is csinál, és nem ez a megoldás. Innen csak felfelé vezet az út.

2023. febr. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ittvagy kérdező?
2023. nov. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!