Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet valamilyen mentális...

Ez lehet valamilyen mentális betegség?

Figyelt kérdés

Már több éve csak egyfajta kanállal vagyok képes enni és ha épp nincs belőle tiszta inkább nem eszek minthogy mas fajtával egyek. Képtelen vagyok ra. (villából is ugyan ez van)

Nem vagyok hajlandó inni egy pohárból mert egyszer láttam egy embert aki ivott belőle és azóta nem tudok belőle inni.

Nem tudok úgy elaludni hogy nyitva vannak a fiókjaim. Egyszerűen zavar ha csak meglatom hogy resnyire is ki van nyitva valamelyik.


Ez lehet valami mentalis betegseg v csak hulye vagyok?



2023. febr. 17. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Igen, OCD simán lehet, de ezt így nehéz megmondani.


Én például kényszeresen kezetmosok állandóan, vagy olyan dolgok zavarnak, aminek semmi értelme, pl munkahelyen irodában nem bírom elviselni, ha a telefonom az asztal baloldalán van, de itthon is rendezgetek néhány tárgyat minden ok nélkül. Kívülről ebből amúgy nem látszódik semmi. Talán én is OCD-s vagyok. Pszichológus segíthet, ha szeretnél mélyebbre ásni.

2023. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
OCD jelen.
2023. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

még azt elfelejtettem leirni hogy a hangeronek (TV-n, rádión stb) mindig 5-re vagy 0-ra kell vegzodnie. zavar ha máshogy van.


és köszönöm az eddigi válaszokat :))

2023. febr. 17. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Kényszeresség, bármi lehet, nekem is van.
2023. febr. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanez van velem, és OCD-m van. Csak akkor tudok inni egy pohárból, amiből már más is ivott, ha azt a személyt kedvelem, különben nem.
2023. febr. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kényszeresség, bazi erős szorongás. Tessék elmenni vele pszichiáterhez, mert az OCD magától nem javul. Kell egy kis kémiai segítség, meg picike terápia, aztán jó lesz :-)


Én is OCD-s voltam: nálam a csekkolgatások voltak. Ajtó bezárva? Eltettem mindent? Stb, stb. ~10évig szenvedtem vele, aztán beadtam a derekam a pszichiátrián. Van akinél teljesen elmúlnak ezek, van akinél csökkennek, de a gyógyszer mindenképpen segít. Hajrá!

2023. febr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!