Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusnál ez így normális?

Pszichológusnál ez így normális?

Figyelt kérdés

Háromszor voltam eddig nála. Első alkalommal átbeszéltük hogy mi a problémám stb. Megbeszéltük hogy második alkalommal akkor neki látunk a munkának. Második alkalommal az érzéseimről, tulajdonságaimról beszéltetett nagy részt. Ez volt kb 40 perc. Most harmadik alkalomra kért egy érzelmi önéletrajzot, megcsináltam elvittem és mondta hogy elolvassa. Utána átbeszéltük a hetemet, hogy teltek a munkanapok, szabadidőmben mit csinálok meg a függőségemről beszéltünk egy 5 percet. Előre mutató dolgot annyit javasolt hogy menjek el önkénteskedni állatmenhelyre, ez az ami "passzol" hozzám ezt jól is látja szerintem meg jó ötlet. De ez az alkalom már csak össz vissz 30 perc volt. Úgy hirdeti magát hogy egy alkalom 50 perc. Aki jár pszichológushoz tapasztalt ilyet hogy egy alkalommal 30 perc elég aztán kész? 15 ezer egy alkalom vidéken, 30 percre azért nem olcsóság.


Meg a másik hogy nekem teljesen más volt a fejemben azzal kapcsolatban hogy mit csinálunk egy pszichológusnál, valahogy úgy érzem hogy nem haladtunk semerre ez alatt 3 alkalom alatt. Én "nagyobb" dolgokra számítottam. De talán én tévedek. Nálatok hogy zajlott az eleje?


Pánikrohamok, depresszió, szorongás és függőség miatt fordultam hozzá. A végzettsége pedig : Klinikai és mentálhigiéniai felnőtt szakpszichológus, Szakpszichoterapeuta. Ha ez számít.


2023. febr. 19. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pénz lehuzos!!!!
2023. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%
Hát nálam anno változó volt az idotartam. Volt hogy 90 perc volt, volt hogy 30, attól fuggoen, hogy ment a beszélgetés. Ha nagyon vontatott volt, hamarabb befejeztuk, ha sok volt a mondanivaló, tovább tartott. Mondjuk ezt az elején is elmondta, azzal együtt, hogy nem időt, hanem alkalmat fizetek
2023. febr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Mi a f*sz? Ezt a kettesnek is mondom. Az időkeret betartása az egyik legfontosabb eleme a terápiának. Mondd el neki, hogy annyit vagy, amennyiért fizetsz. Kérdezz rá, hogy miért rövidíti le az üléseket.
2023. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3!


Anno. Tehát ne, most volt. Így állapodtunk meg akkor. Ha elolvasod q válaszom rendesen, akkor látod, hogy volt rövidebb és hosszabb ülés is. A rövidebb se úgy történt, hogy "ennyi volt mára, elegem van, mehet", hanem nem jutottunk tovább a beszélgetésben, mert épp nem működött jól aznap a kommunikáció köztünk. Sokkal jobban zavart volna ha beallitja az órát tudom is én 50 perc múlva megszólal a csengő, és kész, vége akárhol is tartunk.

2023. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
4: Igényesebb helyeken nem úgy működik a terápia, hogy nincs téma (mindig van, csak ki kell provokálni), és akkor viszlát, elzavarnak. Az is egy érdekes szempont lehet, hogy mi okozza az ellenállást (ez egy pszichológiai fogalom, amikor a kliens nem akar beszélni).
2023. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

5!


Megengeded, hogy eldontsem, nekem megfelelő volt e így, vagy sem? Köszi.

2023. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
6: nem rólad van szó, nem kell mindent ennyire magadra venni. ;) Arról írok, ami általánosságban a megszokott és a normális.
2023. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

7!


Miután nekem válaszoltál, nyilvánvalóan magamra vettem

2023. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Neked is általánosságban válaszoltam, nem megbántani akartalak.
2023. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*Pontosabban, nem támadni akartalak.
2023. febr. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!