Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez egy életre szóló lecke...

Ez egy életre szóló lecke volt ? (Örök magány/Depresszió)

Figyelt kérdés

Előzmény: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


Bennem ez a trauma nagyon él. Már eleve úgy voltam régebben a barátkozással hogy nem kell, elég csalódás ért, nem kell több. Mégis feladtam az elveim és ez lett. Szerintetek örök magány embere vagyok? Nem szabad senkivel se barátkoznom akkor?



2023. febr. 21. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Elolvastam a másik kérdésed is.


Nagyon fiatal vagy még, ha egy ilyen csalódás ennyire traumatikus neked, akkor érdemes lenne szakemberhez fordulnod, mert bármennyire is fáj, azért ez így kívülről olvasva nem volt egy olyan traumatikus élmény, neked mégis ilyen depressziós gondolatokat okoz.


Van másik olyan mondatod is, ami elgondolkodtató (hogy a testvéreid mindig bántottak), és az egész hozzáállásod, gondolatvilágod, "örök magány", túlzónak érződik kívülről nézve egy ilyen eset kapcsán - én javasolnám, hogy beszélgess ezekről a gondolatokról szakemberrel.


Lehet, hogy a srác volt homoszexuális, és többet akart volna, de látta rajtad, hogy te nem, ezért lépett le, vagy fordítva, ő hitte azt, hogy te akarsz tőle többet, ezért, vagy túl sok voltál neki, bármi lehet.


Próbáld meg ne ezen rágni magad, tanulj, sportolj, szórakozz.


Írod, hogy van azért olyan osztálytársad, akivel erről is tudsz beszélgetni, hát miért nem inkább vele erősíted a kapcsolatodat?

2023. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Nekem nagyon nehéz gyerekkorom volt. Apukám kábszeres volt, elment kiskoromban, nem tudom mivanvele évek óta, apa nélkül kellett felnőnöm. Anyám meg a testvéreim egyhén szólva nem normálisak... (Anyukám skizofréniás beteg amit letoj igazából és rengetegszer rajtam csattant az ostor mert velem kapcsolatban képzelődött)

Suliban a padtársammal vagyok csak jóban, meg neten jó sok emberrel.

2023. febr. 21. 13:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Oké, így már sok minden érthető. :-(


Nagykorú vagy (vagy leszel hamarosan), én javaslom, hogy próbálj meg szakemberhez fordulni, mert sok csalódás fog még érni, főleg ha mint írod Pestre jössz tanulni/dolgozni, és nagyon gyorsan bele fogsz rokkanni, ha ennyire traumatikusan élsz meg minden elutasítást (ami teljesen érthető a családi háttereddel).


És valószínűleg érződik is rajtad az, hogy rettentően vágysz kapcsolódni másokhoz, és ha valaki közeledik hozzád túlzóan belekapaszkodsz - ez riasztó lehet egy átlagembernek, hiába nem direkt vagy ilyen. :-( Érdemes lenne ezen dolgoznod, pl. önfejlesztő könyvek. Nem kell minden kapcsolatnak úgy nekiindulni, hogy na ebből életreszóló barátság lesz, nagyon sok emberi kapcsolat nagyon felszínes, kevésből lesz szoros, sokáig tartó, de még fiatal vagy, biztos vár rád ilyen, barátság is, szerelem is. :)

2023. febr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D
2023. febr. 21. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!