Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális vagyok most?

Normális vagyok most?

Figyelt kérdés
Régebb nagyon szorongós, pánikolós voltam, sokat bántottak, most pedig amióta voltam pszichiáternél elmúlt a pánik, a szorongás és visszatértem a "jelenbe" és nincsenek érzéseim, és mintha nagyon magabiztos lennék. Ez a normális vagy kellene legyenek érzéseim, megsértodjek olyan dolgokon mint a kritika. Példa: mi az a tusvonal? hahaha (mert le volt kopva a tusvonalam, mondtam hogy "hát na, lekopott mert ilyen vízálló szar" nem kezdtem el szorongani mint régebben ahogy tettem volna és kacagtam volna magamon, én teljesen nyugodt maradtam most. Az egy gond hogy már nincsenek érzéseim egyáltalán. Lehet így élni hosszútávon? nem tudok úgy igazán elgondolkodni sem, mert nincsenek érzéseim. Szóval egy magabiztos emberre nem lehet hatni vagy nekik is vannak?

2023. febr. 23. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Az, hogy az érzések mennyire jelentkeznek bennünk, különböző lehet minden ember esetében, és változhat az idő múlásával is. Az, hogy mostanában kevésbé jelentkeznek az érzéseid, nem feltétlenül azt jelenti, hogy valami rossz. Lehet, hogy a pszichiáterrel való találkozás és a szorongás és pánik enyhülése segített abban, hogy nyugodtabb, magabiztosabb legyél.


Fontos azonban megemlíteni, hogy az érzések hiánya, az ún. érzelmi érzéketlenség, lehet tünete bizonyos mentális betegségeknek, például a személyiségzavaroknak. Ha aggódsz, hogy ez a helyzet nálad is fennállhat, érdemes lehet beszélni erről a pszichiáterrel vagy más szakemberrel.


A magabiztosság nem azt jelenti, hogy az emberre semmilyen hatás nem lehet. Minden ember érzékeny valamilyen szinten, és kritikának, mások véleményének, személyes támadásnak való kitettség mindig fájdalmas lehet. Az, hogy hogyan kezeled ezeket a helyzeteket, az attól is függ, hogy milyen önértékelésed van, milyen eszközeid vannak az érzelmi megküzdéshez, és milyen támaszokkal rendelkezel.


Ha úgy érzed, hogy zavarnak az érzések hiánya, vagy nehézséget okoznak a mindennapjaidban, érdemes lehet kérni segítséget egy szakembertől.

2023. febr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!