Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kezelni a negatív...

Hogy lehet kezelni a negatív gondolatokat?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodom azon, hogy egy beszélgetés után mit gondolnak rólam. Nehezen viselem az elutasítást, a nemet. (Gyerekként is folyton elutasított voltam, lenéztek, mert kövér és szegény voltam. Már nem úgy van, de a gondolatok nehezen változnak) Tudom, hogy az ezen való szorongás nem egészséges. Erre tudtok valami megküzdési technikát?


N


2023. febr. 23. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Pozitív gondolatokkal. Kognitív viselkedés (és gondolkodás) terápia a módszer, amivel ezt át lehet alakítani. Időigényes és melós. Terapeutával még drága is. X év alatt berögzült dolgokat kell módosítani. Mintha pl 40 évig jobb kézzel írnál, és aztán holnaptól ballal kéne. Meg lehet tanulni, de nem könnyű.
2023. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt hallottam én is amit az #1-es írt.


Meg Feldmártól valami olyasmit, hogyha sokat meditálsz (vipasszana), akkor felismered, hogy a gondolataid is szokások, egy idő után már szemlélni fogod a gondolataidat, nem pedig azonosulni velük. Ez lehetőséget ad arra, hogy szívből jövő válaszokat adj a történésekre, ne a régi szokásaid szerint élj.


https://www.youtube.com/playlist?list=PLqlCwX74jmVLxKCpwq1zV..

2023. febr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Esetleg ennek a könyvnek elolvasod kb. az első 1/3-át:


[link]


Megtanulsz valakitől valamilyen relaxációs technikát (jóga nidra, autogén tréning). Ellazult állapotban elkezdel kontemplálni (elmélkedni) a könyvben olvasott dolgokról.


Ehhez elvileg ezek az emberek tudnak segítséget nyújtani:

[link]

2023. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!