Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így járni pszichol...

Van értelme így járni pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Hogy kb. évente elmegyek fél évig egyhez, aztán úgy érzem, hogy belefáradtam, és pihennem kell, és abbahagyom. Majd miután újra kicsit összeszedtem magam folytatom újra.

2023. márc. 4. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban vagy minden téren, van. Ha nem vagy jobban, mindig van valami, így nincs értelme.
2023. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én jártam nekem nem sokat segített,a végén mondta is hogy szerinte már nem szükséges számomra járni. Megjegyezném hogy rohadtul nem voltam akkor jól abban az időszakban de ő mégis úgy látta hogy nincs szükségem. Ennyit erről.. Máshol meg nem találtam mert mind fizetős volt így annyiban maradt.
2023. márc. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked ez segít, akkor van. Nincs rá szabály, hogy milyen időközönként és hogyan kéne pszichológushoz járni, úgy csináld, ahogy neked jó.
2023. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed,hogy segít akkor igen.
2023. márc. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
Pszichológushoz semmiképpen sem boldogan jár az ember , fájdalmas és fárasztó lehet egy egy ilyen ülés ,viszont idővel jobb lesz . Ezt neked kell érezd ,de szerintem ha anyagilag megteheted akkor egy nagyon jó pszichológushoz járhatnal folyamatosan ,mert mindenkinek nagy szüksége van rá , szerintem te valójában azért nem akarsz menni mert ugye fárasztó , megterhelő, fájdalmas,de hidd el hogy megéri hosszútávon járni .
2023. márc. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Psycho ***** válasza:
100%

Kérdés mi a valódi oka annak, hogy megszakítod. Több is lehet, ezek közül van, ami oké, van, ami esetén viszont érdemes elgondolkodni.

1) Ha úgy érzed, nem vezet eredményre, értelmetlen, egy helyben toporogtok még fél év után is, akkor érthető.

2) Ha pl. anyagi okai vannak, az is érthető.

3) Ha úgy érzed, fél év járás után jobban vagy, kiegyensúlyozott lettél, akkor is érthető.

4) Ha viszont úgy érzed, túl fájdalmas, akkor lehet, hogy mégsem kellene abbahagyni (elsőre bármennyire is furcsának hangzik). Előfordulhat, hogy fontos részhez érkeztetek. Mindenkiben van tudatos vagy tudattalan ellenállás, amikor változásokhoz érünk. Furcsa "állat" az ember: gyakran inkább választjuk az ismerős rosszat, mint az ismeretlennel járó bizonytalanságot. Amikor legközelebb mész, és ez eszedbe jut, hogy abbahagynád, javaslom, menj el még egyszer, és beszélj erről a pszichológusoddal! Hogy vajon mi lehet a valódi oka?

2023. márc. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!