Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vissza-visszatérő öngyilkos...

Vissza-visszatérő öngyilkos gondolatok?

Figyelt kérdés

Hullámzó kedélyállapot, akár egy napon belül többször is, illetve hetente-havonta visszatérő olyan mérvű kedvetlenség, kilátástalanság érzet, ami öngyilkos gondolatokat szül?


Az emberekkel van a legnagyobb bajom, sorolhatnám. És mivel nagyon sok ilyen ember van, a társadalom nagy része itthon (is), ezért egyre nehezebb "vegyülni" (nem akarok), lehúz, ráadásul szomszédban háború, az országunk naaagy vezetői mindent IS Brüsszelre meg mindenki másra fognak, nincs haladás, csak lemaradás, mindenhol csak a pusztulat és leromlás látható. Mind morálisan, mind fizikálisan az országban.


És ezt úgy mondom, hogy nem nézek tévét, híradót, néha 1-2 cikkre ránézek a neten mi újság mégis a "nagyvilágban", de inkább ne tenném. Mi lenne ha ezzel foglalkoznék mindig, mind sokan?


2023. márc. 6. 09:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Üdvözöllek! Inkább foglald el az Elmédet, mint hogy az öngyilkosságra gondoljál! Foglald el magadat,- sportolj, irjál könyvet! A sport jót tesz a testnek és a fejednek is! A könyvirás pedig azért hasznos, hogy kiirjad magadból az érzeteidet, a dühödet és minden mást. Próbáld meg, hàtha segit! Minden jót!
2023. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 Igen, ezt sokan mondják, és köszi, de attól még a (le)romlás marad, az emberek továbbra is bunkók és hülyék lesznek, amit nem bírok.
2023. márc. 8. 07:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is üdvözöllek a depressziósok népes világában. Fordítsd a figyelmed a téged boldoggá tevő tevékenységeid felé! Figyeld magadat, hogy mi tesz boldoggá és mi húz le és menj a boldogság felé, ha vmi lehúz érzelmileg, akkor annak fordíts hátat! Maxi fény és friss levegő, és csak éjszakai sötétség, amikor meg mennyiségi és minőségi alvás kell! Értékes ember vagy te is, menj terápiára, ha anyagilag megengedheted magadnak! Ne bántsd magad! Keress mentális segítséget! Vigyázz magadra!
2023. márc. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 Sajnos nem tehetem meg hogy teljesen hátat fordítsak a negatív dolgoknak, lévén nagyrészt az emberekkel van bajom, továbbá valamiből meg kell élni, és nem nagyon van lehetőségem munkahely váltásra. De már rég felőrölt ez amit csinálok.


De köszönöm a válaszodat és hogy időt szántál a válaszadásra!

2023. márc. 21. 11:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Munkahelyváltás?
2023. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 #4 válasz?
2023. márc. 21. 11:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez depresszió. A mélyben valami személyes baj áll, a nemzetközi helyzetet csak még magadra rángatod. Én is ezt csináltam. Jó lenne, ha eljutnál terápiába, mielőtt rosszabbul leszel!
2023. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Fel kéne itt mondanom és mást keresni. De nem tehetem meg.
2023. márc. 22. 09:06
 9/11 anonim ***** válasza:
A depresszió egyik fő oka, hogy az ember tehetetlennek érzi magát. Tehát hogy tudnál MÉGIS másik melót szerezni? Esetleg kérj tanácsot barátoktól, az ember néha bele van szorulva egy gondolatba, és a barátok meglepően rálátnak erre.
2023. márc. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy nem teheted meg?

Mindenképp okosabb és biztonságosabb úgy munkahelyet váltanod, hogy nem vagy közben munkanélküli, hiszen az anyagi veszteség csak rárak egy lapáttal az amúgy sem elég rózsás kedvedhez, ugye. Arról nem is beszélve, hogy egy másik munka állásinterjúján sem kell magyarázkodnod, hogy miért nem összefüggő az önéletrajzod időrendi szempontból. Tudom, hogy az új munka keresése is rengeteg energiát igényel, pláne, hogy nyugodt, önbizalommal teli, de mégsem túltolt, hanem könnyed, vidám, komoly hozzáállást igényel, de ha viszed magaddal az életuntságodat vagy a depressziós bármelyik arcát, már csak ez is lehet elég indok ahhoz, hogy ne vegyenek föl. Szeresd a munkád vagy keress másikat! Mi tűnik számodra teljesíthetőbbnek: a jelenlegi munkád megszeretése vagy egy új keresése az egészséges önbizalmad összeszedése után? Mert ha nem szereted a munkád, az már elég ok a depresszióhoz öngyilkos gondolatokkal, ugye.

2023. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!