Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? 168cm/ 56kg

Mit csináljak? 168cm/ 56kg

Figyelt kérdés
168cm/ 56kg vagyok Naponta nézem magam a tükörben is látom, milyen dagi vagyok... ha eszek valamit elfog a hányinger és rosszul érzem magam. Anorexiás lennék? L/17 sportolok naponta de nem látom a változást.

2023. márc. 6. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen normális a súlyod, ha sportolsz, akkor valószínűleg skinnyfat se nagyon lehetsz. Semmiképp ne kezdj fogyókúrázni, életveszélyes betegség az anorexia, úgyhogy még időben kérj segítséget, ha egyedül nem tudsz megbarátkozni az alakoddal.

Sportolj továbbra is, de ne ess túlzásokba. Táplálkozz egészségesen, változatosan.

Ha továbbra is rosszul érzed magad a bőrödben, kérj tanácsot az iskola pszichológustól, vagy keresd fel a legközelebbi ifjúsági irodát, családsegítő központot!

2023. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%

#2

Ugye tudod, hogy ezzel egyáltalán nem segítesz.

Igen is elég komoly dologról van szó.

2023. márc. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szolovjov ***** válasza:
100%
Én mikor a kérdést olvastam azt hittem hogy kevesled a testtömeged, ehelyett sokallod. Nekem ez kiváló magasság/tömeg aránynak tűnik.
2023. márc. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
# 2 tudom köszi hogy szólsz már vagy 17 éve tudom magamról...de ha másokkal így bánsz légyszi nézz magadba elösször😊
2023. márc. 6. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

A súlyod tökéletes. Se nem kövér sem nem sovány.


Ennyire unatkozol?

2023. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Szólj anyádnak, hogy keressen neked pszichológust.
2023. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%

#6

Mi a f@szért kell lehülyézni a másikat?

Lehet, hogy kisebb a tömege, mint ami jó lenne, de ezért is kell komolyan venni, nem pedig egyből ostobának beállítani a másikat.

2023. márc. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak akik KEDVES válaszokat adtak

Dráda #2 #6 #7 válaszoló értékelem, hogy válaszoltatok. mázli hogy nektek nincs bajotok mások megszégyenítésén kívül :) írjatok ha elmu ltatok 10 évesek:))

2023. márc. 6. 19:34
 9/12 Psycho ***** válasza:
82%

#6-os igen faragatlan formában írt, viszont sajnos be kell látni, hogy lehet komolyabb probléma is a háttérben, aminek nem árt utána járni.


Igen, a mai fiataloknál elképesztően fontos szempont a külsőség, és nagyon összefonódik az önértékeléssel. "Csak akkor vagyok jó, ha tökéletes alakom van".

Biztos, hogy egy ember értékét a testsúlya határozza meg?

Főleg, mivel ahogy írtad az arányaidat, szerintem kifejezetten jó alakod lehet. Hidd el, sokaknak ez a BMI inkább tetszik, mint a csontkollekció és a fogpiszkálógyűjtemény.


Akármit teszel, mindenkinek úgysem tudsz megfelelni. Ha vékony vagy, lesz, akinek az a baj. Ha átlagos vagy, az is baj, ha molett, akkor meg az.

De ezt meg is lehet fordítani: ha vékony vagy, lesz, akinek tetszel. Ha átlagos vagy, akkor is, és ha molett, az is van, akinek bejön.


Persze feltételezem, Te arra gondolsz, magadnak szeretnél megfelelni. Pont ezért lehet lényeges konzultálni szakemberrel. Ha tényleg ezek a testméreteid, akkor OBJEKTÍVEN messze nem vagy dagi. Ha viszont mégis annak látod magad, az utalhat valamilyen testképzavarra. Ez pedig elvezethet mindenféle zűrzavarhoz. Nem rád ijeszteni akarok, csak ilyenkor egy empatikus embert elkap az aggodalom.


Vagyis érdemes megvizsgálni: jó cél-e az, hogy fogyni akarsz? Nem érdemes inkább "benézni a motorháztető alá", hogy vajon mi lehet az oka, hogy ennyire erősen negatívan éled meg a saját alakodat?

2023. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is azthittem, h kevesled a súlyod mikor a kerdest olvastam. Én nagyon sokaig sajna anorexias voltam, és ezt reszben a szuloknek is koszonhettem.... Sőt. Sose voltam 50 kg se a 158-160-makd 162 cm-rel.... Nekem terapeuta segített. És nagyon hosszú es nehez út volt megszeretni magam, mert senki se szeretett es sokat bantottak otthon. De mar szeretem magam jól nezek ki, de azt is tudom, h genetikailag is alapból ilydn kis madárcsontú vgyk, ettől függetlenül halisten van rajtam izom meg itt ott egy kis zsír :)! Szóval keress egy jó terapeutat. Segíteni fog. Illetve van a sote-nak is klinimaja a klinikaknál ahol evészavarokkal foglalkoznak, de asszem az befekvős.
2023. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!