Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodni szeretnék. Nem...

Izmosodni szeretnék. Nem akarok nagyon kigyurt lenni de azért szeretnék kinézni valahogy.15F 168cm magas és 67kg vagyok. Fekvötámaszböl és felülésböl mennyit csináljak naponta? Mik azok a modszerek amik megmozgatnak?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 5. 00:23
 1/9 anonim válasza:
6%
Szerintem kezd el ahogy bírod.Például lehet, hogy 20 fekvőtámasz megy egyben, de szabályos legyen.És minden nap egyre többet, úgy, hogy azért erőltesd meg magad, hogy másnap izomlázad legyen.A futás is jó. :)
2015. ápr. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem attól leszel izmosabb, ha megcsinálsz 1000 felülést vagy fekvőtámaszt, hanem attól hogy mit és mennyit eszel. Edzéssel csak stimulálod az izmaidat, hogy több tápanyagot vegyen fel és ezáltal nagyobb legyen. Nem edzés közben épül az izom.

Egyébként saját testsúllyal olvasgasd a fegyencedzést, majd 16 inkább 17 évesen kezdj lejárni terembe. Addig művelődj a neten.

Tehát ne a gyakorlatok mennyiségére fektesd a hangsúlyt, hanem arra, hogy mit eszel.

2015. ápr. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 - palilaci - ***** válasza:
100%

Régóta nem válaszoltam, de látom kezdenek elszaporodni a tudatlan retardáltak akik bátran osztogatják a hülyeségeiket másoknak (nem rád értem 2-es).


Kérdező pár dolgot tisztázzunk!

-Nem leszel soha túlizmos doppingszerek nélkül (ekkora hozzáértéssel meg izmos sem)

-Nem edzünk mindennap. Az izmoknak kell pihenést hagyni, hogy regenerálódjanak .

-Az előző is írta, de Én is kiemelem: A táplálkozás fontos, sőt ha eredményt is akarsz fontosabb mint az edzés (szarból nem lehet várat építeni, de ugye a semmiből sem)

-Felülés szar gyakorlat. A fekvőtámaszhoz meg hamar hozzászokik a tested ergó nagyobb terhelés kell neki ezért ha már könnyedén megtudsz belőle csinálni 4x12őt (1 perces pihenőkkel) akkor nehezítened kell. Pl: könyveket raksz a táskádba és azzal nyomod.

De ez a fokozatos terhelés igaz az összes gyakorlatra!

-Tehát! Kell neked előszőr is egy izmosodáshoz megfelelő étrend aminek tartalmaznia kell:

120-140g fehérjét (húsok, tojás, túró, protein tápkieg)

300-350g szénhidrátot (rizs, burgonya, tészta, puff rizs, zab)

50-60g telítetlen zsírt (lenmagolaj, kókuszzsír, mogyoró)

Tudom nehéz megoldani a kaját, de ha nem csak minimális (értsd: számodra látható) fejlődést szeretnél muszáj lesz enni. Természetesen folyadék legyen meg a napi 3 liter és víz. Multivitamint meg szerezz be az az alap kieg. Mindig kell.


Edzésterv.

Mindenre edzünk! Nem csak csecsre meg hasra mer az a menő hanem mindenre! Így leszel arányos és erős.

A terhelés növelését vezesd be minden gyakorlatnál és bukásig csináld őket (vagy 12 ismétlésig)


Húzódzkodás

4x12

Tolódzkodás

4x12

Guggolás

4x12

Invertált evezés

3x12

Fekvőtámasz

3x12

hasprés/lábemelés mind1 amelyik szimpatikus

3x20


Palánk tartás

2x ameddig bírod


vádlira jó az ugrálókótél vagy fellépsz egy 10cm magas tárgya, leengeded magad majd visszatolod vádliból (nem tudom a gyakorlat nevét)


Ezt ismétled hétfő-szerda-péntek vagy ahogy tetszik a lényeg, hogy heti 3szor és pihenőnapok legyenek köztük. Ez az edzésterv ad egy alaperőnlétet és ha jó a kaja (vagy a genetika) akkor izmosodhatsz is vele. A 12es ismétlésszám egy cél legyen amit ha átlépsz nehezísd a gyakorlatot mint már írtam.

Ha valami nem tiszta kérdezz nyugodtan és hogy legyen vmi fogalmad mi hogyan megy olvasd el ezt:

[link]

2015. ápr. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Palilaci leírta a lényeget. Ezt kell csinálni, nem fekvőtámaszokat a csillagos égig nyomkodni, mert attól nem leszel erősebb.
2015. ápr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Jólvan már, majd ha harminc éves leszek, csak többet fogok tudni, addig meg nem kell retardáltnak nevezni.Nem is ismersz, oké tévedtem, de ezt hallottam, bocs.A tévedés emberi dolog, te sem vagy Isten, hogy mindent tudsz, csak egy ötlet volt te nagy zseni, aki mindent tud.
2015. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te nemhogy 30, de szerintem 13 sem vagy. Ha a válaszod hülyeség, és mi kijavítunk akkor ne már mi legyünk a hibásak.
2015. ápr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 - palilaci - ***** válasza:

"Régóta nem válaszoltam, de látom kezdenek elszaporodni a tudatlan retardáltak akik bátran osztogatják a hülyeségeiket másoknak (nem rád értem 2-es). "


Egy szóval sem mondtam, hogy rád gondolok 72%os. De ha magadra vetetted lehet benne valami. Egyébként nem vagyok 30, 16. évemet taposom és 8 hónapja foglalkozok kicsit komolyabban a testépítéssel. Az egész edzés mizériában pedig 2 éve vagyok benne... Csak tudod Én szeretek valamiről tájékozódni, megismerni és a megszerzett infó-t magamévá tenni aztán belekezdeni, hogy minimalizáljam az elkövetendő hülyeségeim arányát. Nem pedig agyatlanul belekezdeni valamibe amiről halvány lila fingom sincs aztán meg hülyeségeket tanácsolni másoknak.

2015. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy hibás egyes, Te csak követted az általános tévhitet. Ki kell ebből törni és nem mindent bekajálni amit mondanak.
2015. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
6 válaszoló, nem azt mondtam, hogy hibátlan vagyok, béna.És amúgy több vagyok, mint 13.
2015. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!