Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítség kéne!Szóval anorexiáb...

Segítség kéne!Szóval anorexiából felépült ember vagyok.A húgom 168cm,50kg és nagyon vékony,de ő mégis kövérnek tartja magát.Most elkezdte ugyanazt csinálni mint én(nem enni,edzeni).Pontosan magamat látom benne. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2021. febr. 11. 19:45
1 2
 1/11 Griffincube válasza:
89%

Neked mi segített a gyógyulásban?

Mi motivált?

Talán azok a dolgok őt is eltántorítanák.

Meg nyílván látta vagy valamilyen szinten érzékelte hogy te min mész keresztül, hiszen a testvéred.

Mindenképp beszéljetek róla, és mondd meg neki hogy ez nagyon nem éri meg!

Ha nem hat rá, érdemes lenne akár még most egy szakembert keresni, ha kiskorúak vagytok, szólj a szüleidnek!!

2021. febr. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is anorexiás voltam fiúként, a mélypontom 50 kg volt 178 centihez.

Ez egy baromi nehéz kérdés, rengeteg tartalmat olvastam már a témában és a legtöbb "gyógyult" maga sem tudja megmondani, hogy mi volt az a fő dolog, ami megállította.

Ha a szüleid olyan típusok, akik komolyan veszik a mentális egészséget és tudod hogy nem csak elbagatelizálnák a dolgot, akkor mindenképpen szólj nekik, és próbáljatok meg közösen segíteni. Ha viszont a szüleid neked sem segítettek és te is magadtól jöttél ki, akkor az a személyes véleményem, hogy ne szólj nekik, próbálj meg te segíteni a húgodnak.

Gondolom ezt te is tudod, de a húgod alakjára soha ne mondjatok egy szót sem, legyen az pozitiv vagy negatív, mert mindkettő a folytatásra késztetné. Ha úgy látjátok hogy nem változik, akkor forduljatok szakemberhez.

2021. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Te is tudod, hogy nem tudsz olyasmit mondani ami elrettenti, mert ő azt hiszi, hogy tényleg kövér és nem beteg

A legtöbb amit tehetsz szerintem, hogy szülőknek szólsz és ha tehetitek szakembert kerestek fel.

És te pedig ne beszélj neki ételekről, ne erőltesd az evést, bizonyos ételeket, ne legyen téma a súly, alak, edzés. Egyszerűen legyél vele nagyon figyelmes és kedves, érezze, hogy rád lehet számítani és támogatod. Dicsérd, de mondjuk azt hogy milyen ötletei vannak, vagy milyen jó a cipője, milyen szépen rajzol vagy amit tudsz. Éreztesd vele, hogy nagyon értékes ember és ennek semmi köze a testalkatához. Lehet, hogy ez nem lesz elég, de ha előbb utóbb észhez tér és gyógyulni akar majd, miután esetleg elfajult a helyzet, te akkor is ott leszel neki és ő tudni fogja, hogy támogatod majd és elfogadod bárhogy :)

2021. febr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat<3 Megprobalok majd beszelni vele ujra hatha az segit
2021. febr. 12. 10:43
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Én 168/52 kgal akartam tovább fogyni, akkor tértem észhez mikor rájöttem hogy ettől a ponttól “csúnyább” vagyok, ha fogyok.

Van egy pont,ami alatt ugyan olyan taszító tud lenni a test mint túlsúllyal.

Én szimplán szép akartam lenni, de egy férfi sem látna szépnek csontos seggel, és 0 mellel.

Ígyis vékony vagyok, de eszem rendesen,ha tenni akarok a kinézetemért edzek, fogyó nincs!

2021. febr. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Te is tudod, hogy nem segít, hiába erőlködsz.


Amíg nem "kattan át" benne valami, addig ti a fejetek tetejére is állhattok, vihetitek kórházba, tömhetitek, akkor is csinálja tovább.


Én 10+ évig voltam anorex meg bulimiás, aztán egyik délelőtt mintha egy kapcsolót felkattintottak volna, rájöttem, hogy tiszta idióta vagyok. Hát mit teszek magammal és a környezetemmel?

Na, azóta nem hánytam (azelőtt évekig napi 8-10x); ok, néha érzek késztetést, ha többet eszek, de szinte rögtön jön az "épp elég időt töltöttél már a wc felett, nem?"-kérdés és ennyi. :)

2021. febr. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érdekes 6os nálam is így volt. Nem tudom megmondani hogyan gyógyultam meg. Egyszer csak elegem lett, fektettem a kérdést magamba, hogy miért is csinálom ezt magammal? És mintha átkattant volna valami rögtön abba hagytam, pedig hánytattam magam,a vége fele napi 5ször is. Illetve 3 évig ana voltam.

Sötét korszak volt, visszagondolva örülök hogy még ki tudtam szálni,és nem tettem maradandó kárt magamban. Még pont időben vetettem neki véget.

2021. febr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Még annyit hogy erre sajnos neki kell rájönnie. Mikor feküdtem egyszer este az ágyamban, és éreztem a csontjaimat, meg azt hogy a szívem tiszta szabálytalanul vert, belegondoltam hogy valószínű meg fogok halni ha így folytatom. Nem akartam, így kigyógyultam, és elkezdtem enni.

Illetve a sport sokat segített. Elkezdtem kondiba járni, ahol azt láttam hogy mindenki vitte a kis dobozát és evett!! Azért hogy szép teste legyen. Valahogy rájöttem, hogy enni így is úgy is kell, csak nem mindegy hogy mit. Nem tartom magam semmiféle diétához, csupán mostmár sportolok, és 80%ban egészségesen eszem. Így sokkal szebb vagyok, hiszen az egészség szépség:)

Soká többé nem akarok olyan beteg alakot, mint ami akkor golt

2021. febr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
#8-as: és jobban érzed magad így elhízottan?
2021. febr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

9es ezt miből vetted ki hogy biztos elhízott vagyok? Tudod az anorexia, vagyis a kóros soványság,és az elhízás között ott van az egészséges normál testsúlytartomány is.

Szégyeld magad hogy pont egy ilyen kérdéshez kommentelsz ilyet..

2021. febr. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!