Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezeljem ezt a traumát...

Hogyan kezeljem ezt a traumát amit az iskolai életem okoz?

Figyelt kérdés

Egy hosszú barátságban kiderülhetett számomra, hogy egy vak f@rok vagyok. A volt legjobb barátnőmnek mindent megadtam amire csak szüksége lehetett. Lelki, anyagi, szellemi, fizikai támogatást.


Tényleg mindig ott voltam mellette amikor f0sós hányásos vírusa volt az utolsó forint zsebpénzemen almát meg kekszet vettem neki, mert azt evett volna és mentem hozzájuk csináltam neki enni. Mindig ott voltam, ha meghalt a családba valaki, ha a pasija tette padlóra. Mindig. De ez nem teljesen volt kölcsönös, de soha nem is vártam semmit vissza.

Viszont, most megnyertem egy egyetemi versenyt (középiskolások vagyunk) és kibújt a szög a zsákból, hirtelen sz@r barát lettem, folyamatosan kibeszél a hátam mögött, nem beszélünk, nem is gratulált, semmi. (egyébként valakit érdekel privátban leírom, hogy mivel nyertem)

Aztán mostanra már egyáltalán nem áll szóba velem senki az osztályba, mert egy rib@nncc vagyok. De fogalmam sincs mit tehettem ami ennyire szar mindenkinek. Ez engem lelkileg annyira megvisel, hogy éjszaka sírva kelek fel, párom mondta, hogy olyan hangosan csikorogtatom a fogam, hogy arra kel fel éjszaka. Olyankor kelt engem is, most meg már az állkapcsom is be van tőle durranva. Alig tudom kinyitni a számat, annyira fáj abba a pontba.

Mit tegyek? Másik iskolába nem szeretnék emiatt menni. A barátnőmet meg nem szeretném vissza fogadni. A saját lelkiállapotomat szeretném helyre szedni. Mit kezdjek magammal?

Szívesen késbe feküdnék...

17l


2023. márc. 6. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamelyik szülőddel kérjetek időpontot pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Neked asszertivitást kellene tanulnod, erről könyvet is vehetsz, ha van kedved vagy ha sokára lenne időpont szakemberhez. A volt barátnőd nélküled semmire se fogja vinni, az irigy birkanyáj osztálytársaid meg úgyszintén.
2023. márc. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van kommunikáció órám, ott tanulunk asszertívan kommunikálni. Én nagyon passzív agresszívként kezdtem, minden tesztben az jött ki. Majd év végén csinálunk újat. Szóval az folyamatban van.

Iskola pszichológus elég lehet?

2023. márc. 6. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a szüleiddel is beszélj ezekről a problémákról.
2023. márc. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xp ali ***** válasza:
Hát, ilyen ez. Elmész egyetemre, ott hozzád mérhető emberek között megtalálod a helyed. Gratulálok az eredményedhez. Beszélj valakivel, vagy bírd ki addig, amíg új emberek közé kerülsz. Az ilyen energiavámpírokat meg ismerd fel és kerüld el. Pasikban is, mert az ilyeneken szoktak élősködni.
2023. márc. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!