Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kérjek a háziorvosomtól...

Hogy kérjek a háziorvosomtól nyugtatót?

Figyelt kérdés

Még sosem csináltam ilyet.

Nagyon ritkán járok hozzá.

Félek az elutasítástól.



2023. márc. 7. 20:03
 1/3 anonim ***** válasza:
60%
Hát úgy, hogy bemész és elmondod a problémádat. Bár valószínűleg valami enyhébbet fog felírni. Azért ne lepődj meg, ha rákérdez, hogy a drogot használsz-e?
2023. márc. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Mondd hogy migrénjeid vannak és nem tudod kipihenni magadat, folyton pörög az agyad
2023. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gungasam ***** válasza:
Akár be se menj , intézd telefonon. Igazából az orvos nem tagadhat meg segítséget, legfeljebb elküldhet szakorvoshoz recept helyett beutaló. Hivatkozz munkahelyi vagy iskolai stresszre, álmatlanságra, estleg szekatúrára. Bármilyen élet eseményre ami stresszt jelent, gyász, betegség, stb. Az orvosnak nincsen rá ellenörzési lehetősége, jogköre, valószínűleg nem is érdekli..a lényeg a nyugtató. De a nyugtató elég drága dolog. Olcsóbban juthatsz recepthez ha beutalót kérsz idegorvoshoz vagy pszichátriára és ott írják fel, szakorvos receotre olcsóbb . Legalábbis nekem így volt mikor fülzúgásra kellett nyugtatót szednem . A dilidoki felírta 100Huf volt egy üveg , a háziorvos felírta 1000 Huf volt egy üveg Frontin. A szakorvosi ajánlás egy évig érvényes és ez alatt az egy év alatt a háziorvos is ilyen árú recit írhat. Azután megint szakorvos kell.. Ezt én így tudom...remélem megnyugszol.
2023. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!