Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyult alkoholisták, mit...

Gyógyult alkoholisták, mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy történt-e veletek kisebb-nagyobb személyiségfejlődés/változás azóta, hogy abbahagytátok az ivást? Ha igen, milyen területeken, milyen mértékben és körülbelül mennyi időnek (évnek?) kellett eltelnie ehhez? Annak a véleménye is érdekel, aki nem tapasztalt jelentősebb fejlődést a józanodása alatt, és annak a véleménye is, aki külső szemlélőként fedezett fel személyiségfejlődést/javulást gyógyult alkoholista ismerősén.

köszi mindenkinek!



2023. márc. 10. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Alkoholisták sose gyógyulnak meg, maximum nem isznak. És számolják, hogy mennyi ideig nem ittak. Aki alkoholista egész életében az marad, csak egy ideiglenes állapot amíg nem isznak. Különben meg csak akkor állnak le, ha valsmi bajuk lesz már, vagy az utolsó személy is eltávolodik tőlük. És akkor leteszik, és azt hiszik, hogy ezzel megvan oldva a több éves szenvedés és fájdalom amit, át éltek mellettük.
2023. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm ( férjem volt kollegája) ő annak idején nagyon durván nyomta. Elitta családot, lakást, vagyont. Utána elment egy rehabra vagy 1 évre egy bentlakásos józanítóba. Azóta nem iszik, helyette más szenvedélye lett. Azóta szobáztatóhelyekre jár, felkereste a város összes szajháját. Ha kicsi pénzhez jut, például kaparós sorsjegyen nyer pár ezer forintot már hívja is az egyik lányt....hát, szenvedélyből szenvedélybe.
2023. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Jó a kèrdès! Tetszik,hogy nem a szokásos tèmakörben mozog a Kèrdező.

Ezzel a linkel kezdtem,mert a válaszhoz talán jól jön nèmi rálátás,itt olvasható.Sokat kerestem ilyen írást,ès ez jó,nem volt könnyű rátalálni a pár sornyi èletbölcsessègek között amit kidob a Google.A tèma összetett,sokan sajnos fel sem fogják,mèg azok sem,akikkel megtörténik.Az alkohol alámossa a szemèlyisèget,ès felèpít helyette egy másikat,egy torz valamit,ahogy az elemző írja.Elnagyolt, lebutított valami.Ez a torz lèny idővel el tud tűnni,ha nem kap inni,esetemben 3-4 èv volt mire eljutottam odáig, hogy ha stressz èrt,nem azonnal az italra gondoltam.De mindig megfordult a fejemben.Mekkora tèvhit a "borban az igazság" mondás felszínt kapargatása!Hazuggá,tapintatlanná tehet a pia.Ènidegennè, olykor.Ès közben azt hiszed,az az igazi belső èned aki rèszegen, infantilis módon tombol.

Ami mèg alattomos,az a józan állapotban is elhatalmasodó piás gondolkodás ès èrzelemvilág.Ez valóban személyiség változás,ami nem a demencia,ez teljesen más.Ijesztő.

Sok pénzt kaptál?Igyál!

Hónap vège van? Inkább eszek zsíros kenyeret,de piára fèlreteszek!

Elhagyott a barátnőm?Iszok!

Nem jött össze egy csaj,mert rèszegen felhívtam?Most már mindegy;iszok.Összejött?Iszok,ezèrt elvesztem, tehát megint iszok! Pesszimizmus, depresszió;stílszerűen a pohár fèlig üres.

Reggel meló, napközben a délutáni első sörre gondolva telnek a napok.

Ès így tovább.Az első pohár mindig józanul volt a kezemben.Mègsem mondanám tudatos döntèsnek.

Azonban a rèszegsègem is progresszív folyamat volt,eleinte csak belejöttem egy tèmába, beszélgetés volt,tipikus kocsmai hülyeségek,nem több.Unalmas lett.Jöttek az SMS-ek az exnek,règi haveroknak szentimentális üzenetek, aktuális kiszemeltnek "mèly mondanivaló",rettentően kínos volt másnap visszaolvasni,főkènt mivel sokszor nem igazán emlèkeztem mit írtam.Kijött egy biszex hajlamom ittasan.Tettekre is váltottam.Többször is,mindig ittasan.Ha találkoztam valakivel este,gondot okozott kihúzni úgy egy napot,hogy addig ne igyak.

Ezekből jöttem vissza,de nyilván soha nem leszek már a régi.Règi piás önmagamnál sokkal tudatosabb vagyok,mert muszáj:akkoriban elvettèk a jogsimat,utána józan èletmóddal szereztem mèg egy kategóriát.Nem tanultam,kèsőbb leérettségiztem.Sajnálom a piásokat,akik eltèkozolják az èveiket ès lehetősègeiket.Az italtól távol tartom magam, munkahelyi bulikból pl èv vègèn,kifejezetten kihúzom magam.

Nèha iszok, nyáron sört,de már annyit vesztettem az ital miatt az èletben,hogy nem tudom èlvezni gondtalanul.Fèlve nézem mit csinálok.Mert az átbillenès èszrevètlenül törtènik, akárcsak a dohányzás esetén,ezèrt óvatosan iszom azokat a söröket.Ez is a változás,az odafigyelés ès tudatosság.

Most március van, utoljára nyáron ittam 4 sört. Szilveszterkor direkt semmit.Ez kissè limit állítás,ami klasszikus alkesz önbecsapás,de kèsőbb nem váltottam be a pontjaimat.

Tudom,hogy mindig alkoholista leszek,fèlek,nehogy törtènjen valami rossz az èletemben,mert akkor nagyon össze kell szednem magam nehogy így tompítsam le magam.

Köszönöm ha vègig olvastad!

2023. márc. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ és a linket. Pontosan ilyen beszámolót, tartalmakat kerestem. Sokat fogok tanulni belőlük, mire mindet feldolgozom.
2023. márc. 15. 12:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok.

Van az oldalon több írás az alkohollal kapcsolatban,èrdemes körüljárni a tèmát.

Örülök ha segíthettem.

2023. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7%
Minden nap megünneplem alkohol kíséretével a barátaimmal a kocsmában hogy meggyógyultam
2023. ápr. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény első válaszoló, jól le lett húzva, de értem is, hogy miért, szerintem is csak félig hasznos, amit írt, méghozzá az első három mondata, mert én is így látom, hogy nem lehet gyógyulni belőle, max. nem inni, ahogy ez minden más függőségre is igaz, de még a depresszióra is, szerintem. Talán a többi mondata miatt kapott sok negatív értékelést, mert szerintem sem feltétlenül igaz, hogy csak az és csak akkor hagyja abba az ivást, amikor már baj van, még ha ez tán sokszor igaz is lehet esetleg.

Nekem is tetszik a kérdésed és a 3. válaszoló válasza is! Követem én is!

2023. máj. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!