Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a kiút?

Mi lehet a kiút?

Figyelt kérdés

21f vagyok

Sok ehhez hasonló kérdést írtam már ki ide, viszont sokszor még itt is szégyelltem a teljes őszinteséget. Most leírok mindent, mivel be vagyok állva, mint a sz@r.


Átlagos középosztálybeli családból származom. Egyedüli gyerek vagyok, amit már teljesen megszoktam az évek alatt. Rengeteg barátom van, szóval pótolják valamilyen szinten egy testvér hiányát. Szinte minden nap szoktam valamelyikkel találkozni.


Leérettségiztem átlagos jegyekkel, viszont lett egy emelt 5-ösöm. Tanulok jelenleg egy szakmát felnőtt képzésen, amit imádok.


Na most jöjjön az agyam kielemzése.

Óvodás korom óta kemény asztmával küzdök. Amióta az eszemet tudom szteroid tartalmú inhallációs porokat kellett szednem.

Ezek a gyógyszerek szétrohasztották a fogaimat. Bevallom őszintén, hogy egy idő után fel is hagytam a szájápolással. Beleuntam az egészbe és ez a dolog kb. 19 éves koromig tartott. Egész tini korom alatt sárgák voltak a fogaim. 20 évesen a szüleim segítségével sikerült A2-es fogakat varázsolni magamnak persze jó drágán.


A fő problémám az, hogy tiniként nem tudtam átlagos tiniként viselkedni a fogaim miatt. Voltak barátaim, de nagyon sokan szivattak. Semmi bátorságom nem volt nem hogy csajozni, de emberekkel beszélni sem és ez a mai napig meg van. Nagyon sok csaj beszélt velem ocsmányul mindenféle ok nélkül tinikoromban.


Volt már barátnőm és azóta sokat fejlődtem egyébként, de szakított velem, mivel szerinte lekezelően viselkedtem vele. Sajnos ez egy berögzült minta a lányok felé.


Sajnos függő is vagyok. Főleg alkohol van a képben, mivel ez a legjobban elérhető. Naponta lefekvés előtt minimum 1 deci pálesz. Sokszor már nap közben is a piára gondolok. Ennél csak több szokott lenni, sokszor nap közbeni sörözgetés játszik még. Van egy rendőrségi ügyem fűvel kapcsolatban és ez miatt nem szívhatok, pedig azt is orrba-szájba nyomtam.


Egyszerűen képtelen vagyok kezelni ezt a traumát, amit a fogaimnak köszönhetek. Egész iskolás korszakomban szarok voltak a fogaim. Belegondolok abba, hogy milyen életem lehetett volna és elönt a depresszió. Általánosban rengeteg lánnyal dumálgattam, ekkor csókolóztam először, kb. 9 évesen. Akkora csajozógép lehettem volna. Nem egyszer álltam már ott a tükör előtt a borbély borotvámat a torkomhoz szorítva beállva, hogy most akkor auf wiedersehen.



2023. márc. 12. 04:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttél. Hosszú és kemény út vár rád: le kell tenni az alkoholt, elmenni orvoshoz, segítséget kérni. Ha meglesz a szakma, elmész dolgozni. A pénz nagyobb részét tedd félre, kell majd a nagyobb célokra: kaució albérlethez, önerő lakáshitelhez, tartalék nem várt helyzetekre és a fogaid rendbetételére. Amikor egy férfi már családot akar alapítani, addigra te is elérheted azt az önállóságot és kinézetet, amire vágysz. Mások is küzdenek ilyen problémákkal, de ezeket mindenkinek egyénileg kell megoldania a lehetőségei figyelembevételével.
2023. márc. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Állj a tükör elé de most azért, hogy nézz magaddal szemben mit is akarsz az életeddel, azon töprengeni depressziósan ami elmúlt vagy a jövőbe nézni ! Ha a jövőd nem akarod, hogy ugyan olyan legyen mint a múltad akkor tudod, hogy a túlzott alkohol nem old meg semmit csak bajba keverhet és már baj is van körülötted! Ezt te döntöd el, hogy fokozódód ezt a bajt vagy változtatsz ! Boldog egy lány, nő mellett nem leszel ha lekezelően viselkedsz , tiszteletet és szeretetet sem fogsz kapni egyedül maradsz az alkohollal, a sebeid nyalogatásával. Ha úgy érzed, hogy bármi elhatalmasodott rajtad kérj segítséget egy pszichológustól ,ne tedd tönkre az életed! Kívánom, hogy legyen erőd meghozni a jó döntést!
2023. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Most csak sárgák a fogaid vagy szuvasok is? Hiányos a fogsorod?
2023. márc. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Lehet, hogy kicsit pontatlanul fogalmaztam. Jelenleg semmi baj nincs a fogaimmal. Az összes megvan, nem szuvasak és szép fehérek. Régebben tiniként sárgák voltak és rosszak, viszont ma már szépek és rendben vannak.


Azzal a tudattal nem bírok megbirkózni, hogy milyen sok ideig ocsmányul néztek ki és mennyi lehetőségből kimaradtam ez miatt.

2023. márc. 17. 00:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor ez ocd talán. Ha ennyire rágörcsöltél. Pszichológushoz menj.
2023. márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
21 évesen még előtted van az élet ember, felesleges azon rágódni hogy mi volt régebben, nem hogy örülnél hogy megoldódott a problémád. Szerintem az hogy sárgák voltak a fogaid nem egy akkora trauma mint aminek te gondolod, bár mindenki másképp éli meg a dolgokat, először is rendbe kéne tenni a fejedben a dolgokat, a pia meg a fű nem fog megoldani semmit.
2023. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Önfejlesztés, orvosi kezelés.
2023. máj. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen traumatikus volt a rossz fogaid miatti bántás, akkor ennek feldolgozásában pszichológus tud segíteni. De 21 évesen még előtted az élet, az elmondottak alapján jó úton jársz és már ez a probléma is megoldódott. Most nem mondok olyanokat, hogy fel a fejjel, meg nézz előre, mert tudom, hogy ezek nem segítenek. Kérj nyugodtan segítséget, ha ez még mindig rányomja a bélyegét a közérzetedre.
2023. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!