Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha azt mondom a háziorvosomnak...

Ha azt mondom a háziorvosomnak, hogy az öngyilkosságon gondolkodom, akkor mit tesz?

Figyelt kérdés

2023. márc. 18. 08:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ad egy beutalót a pszichiáterhez. Ahol is - sorrend ide vagy oda -, elsőbbséggel fogadnak.
2023. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Attol fugg.


Ha vannak rajtad vagasi nyomok (plane frissek), voltak mar korabbi probalkozasaid, ismerni a pszichiatriai anamnesis-edet (ha van) akkor lehet ott helyben kihivja a mentot.


A surgossegi sebesz is altalaban ha friss vagasi nyomot lat, es latszik rajta hogy szandekkal tortent, fel szokta hivni a mentoket. Ismeros mondta, hogy volt egy er amit elvagott a csuklojan es omlott a ver, ment sebeszetre, es nagyon kellett konyorognie, hogy ne hivja ki a mentoket, szerencsere nem hivta ki.


Nekem vannak multbeli vagasi nyomok amik meg nem feheredtek el, meg vorosek, tehat relative frissek (fel eves - 1 eves sztori), haziorvosom amikor a karomon merte a vernyomasom, nem tudott errol, mondtam neki ne ijedjen meg majd attol amit lat, a pszichiaterem tud rola.


Nem hivta ki a mentoket, de volt egy hosszabb elbeszelgetes.


Szoval ha en mennek a haziorvoshoz, hogy ongyilkossagon gondolkozom, o ismeri a hatteremet sajnos mar ezen a teruleten, szoval 90%, hogy kihivna a mentoket es felhivna a pszichiateremet.

2023. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Kerdesre erdemben valaszolva, a konkluzio ha kihivjak a mentot, akkor pszichiatriai osztalyra kerulsz minimum.
2023. márc. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Illetve, ha nincs pszichiatriai elozmenyed, hanem "csak ugy ad hoc" bemesz a haziorvoshoz ezzel, szemelytol fugg.


Szemelytol fuggo valtozatok:

- Azt mondja majd elmulik

- Ez nem komoly, hanem csak onsajnalat

- Kihivja a mentoket

- Ahogy 1-es irta ad beutalot pszichiatriara

- Egy kicsit elbeszelget, esetleg felir valamit xanaxot vagy frontint

- Elkuld pszichologushoz

2023. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Nemcsak attól függ, hogy mit mondasz és kinek, hanem az is, hogy hogyan.

a) "Nincs értelme az életemnek, nem kell felírnia a következő havi gyógyszeremet, csak elköszönni jöttem..."

b) Sírsz, remegsz és egy épkézláb mondatot nem bírsz kinyögni.

c) Megmutatod a sebeket a csuklódon.

d) Táppénzes papírt kérsz, mert "már idegösszeomlást kapok a munkahelyemen".

e-) végtelen egyéb verzió

Ha komoly szándékot, beszámíthatatlanságot lát, akkor abból pszichiátria lesz. Ha csak lógni akarsz a munkából, akkor lehet, hogy hazaküld minden gyógyszer, beutaló, tanács nélkül. Köztes verziók egy belgyógyászati kivizsgálás, beutaló a pszichiátriai szakrendelésre (ahova beutaló nélkül is mehetsz).

2023. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tisztázásképpen: Nem fogom megtenni, méghozzá a családom (szüleim, testvérem) miatt, mert biztosan magukat okolnák... De ha már elgondolkodtam rajta, az már szerintem régen rossz, és valamiféle segítségre lenne szükségem.
2023. márc. 18. 17:53
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Lehet az is, hogy pajzsmirigy-alulműködésed van, legelőször ezt kellene megnézetni a körzetivel, csak egy vérvétel, mert ez is okozhat depressziós tüneteket.
2023. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7


Hát pont az van nekem. De már régóta. És szedem a gyógyszert, a legutóbbi vérképem szerint már rendben van a tsh-m.

2023. márc. 19. 13:48
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Amíg érdekelnek a családod érzései, van remény. Aki komolyan gondolja, az már nem foglalkozik ilyennel.

Kérj segítséget még időben!!!

2023. márc. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Okos és hasznos a 9/9-es válasza.


egy tanárnő

2023. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!