Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Trauma kezelésnél segíthet a...

Trauma kezelésnél segíthet a világtól való elzárkózás?

Figyelt kérdés
Történt egy trauma és próbálom feldolgozni és továbblépni. Ezt barátomék zokon veszik mert nem úgy megy ahogy ők gondolják. Anyira nem értik meg, hogy tegnap egész nap veszekedtünk és ordítoztunk egymással. 8 éve ismerem őket, sose veszekedtünk és mindig mosolygós voltam. Most is olyannak akarnak látni, de most komoly gondolkal küzdök és nem értik azt ahogy ez nálam zajlik.
2023. márc. 22. 13:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek más segít, nem vagyunk egyformák. Én alapból nem vagyok egy társaságkedvelő ember, nekem többet ér bezárkózni, mint kibeszélni magamból.
2023. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
15%
Embertípustól és önállóságtól is függ.
2023. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Úgy nagy általánosságban nem. Egy-egy stresszor kiiktatása segíthet, de az érzéseidről és a gondjaidról jobb, ha beszélsz valakivel, aki külső szemlélő, mintha bezárod. Szakember, barátok, család, pap... nem mindenki érti, az nem baj, akkor beszéld meg mással, aki érettebb vagy tanulta.
2023. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
3%

A traumákat meg kell oldani, nem pedig a szőnyeg alá söpörni. Ha így teszel, akkor évekkel később vissza köszön, ami majd az őrületbe kerget. Pánikbetegség/depresszió/ szorongás. Kérdés az, hogy mekkora krízis helyzet az, amit most átélsz?

Van-e a környezetben olyan, akivel meg tudod ezt beszélni?

A másik kérdés amit fel kell tenned magadnak, hogy valóban barát-e az, aki degradálja a problémáidat? Úgy gondolom, neked támogatásra lenne szükséged, nem pedig felesleges bántásra.

2023. márc. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A probléma akkora, hogy barátommal beszéltem amikor kibuktam és részleteztem, hogy felvágom az ereim és nem akadályozhat meg mert enyivel tartozok magamnak. Aztán átrohant, hogy ne csináljak őrűltséget. Mire átért benyomtam 3 felest, hogy megnyugodjak. Másnap elvitt a háziorvoshoz a beszélgetéssel együtt. Elolvasta a doki amit beszéltünk, felekadt a szeme és sűrgősséggel beutalt a pszichiátriára. Ott is megvizsgáltak és bezártak, hogy ez nem tréfa, komoly gond van. A diagnózis kevert szorongásos és depresziós zavar, sziucid hajlam. Antidepreszánst és nyugtatókat szedek, hetente terápiára járok, de barátom szerint a pszichológus nem foglalkozik velem. Ő is segíteni akar és olyanokat mond amik segíthetnek, de felforgatják az életem és mély hangulatingadozást vállt ki.
2023. márc. 22. 14:19
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
A hangulatingadozást a pszichiáternek kell mondani, mert akkor nincs jól beállítva a gyógyszered. A pszichológusnál mi történik pontosan? Te is azt érzed, hogy nem foglalkozik veled?
2023. márc. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem voltak hangulatingadozásaim. Jól voltam. De barátom olyanokat mond ami azt válltotta ki. Én úgyérzem, hogy a pszichológus foglalkozik velem és segít. Jól haladunk. Már jó kedvem is volt. De barátom segíteni akart és olyat mondott ami mindent felforgatott.


A problémám olyan mint egy hegy. A pszichológus segít és lépcsőfokról lépcsőfokra vezet le. Barátom viszont lelökött a lépcsőn és lezuhantam a hegy oldalán. Most úlyra visza kell találnom a lépcsőre. Amit mond igaz. Az a megoldás. De még nem voltam felkészűlve rá, hogy ezt megértsem és elfogadjam.

2023. márc. 22. 14:50
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Beszélj erről a pszichológusoddal. Meg kell, hogy húzd a határaidat. A barátod nem szakember és te most lelkileg nagyon sérülékeny vagy. Ne engedd, hogy beleszóljon a gyógyulásod menetébe. Ez olyan, mintha levenné a gipszedet egy hét után, hogy biztos összefort már a csontod. Nyilván szeretetből tette, de ez neked így nem jó.
2023. márc. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mindenkép beszélek róla a pszichológusommal és most elzárkózok a barátaimtól. Egyedül kell lennem és ösze kell szednem magam.
2023. márc. 22. 15:14
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

Nekem nemrég volt egy traumám, amit még a mai napig sem dolgoztam fel teljesen. Teljesen normális szerintem, ha nem akarsz emberek között lenni, mert én sem akartam. Mikor beütött, egyszerüen felálltam a baráti társaságomból, ki a koliból, el az egyetemről, ameddig a lábam vitt. Kerestem egy kivilágítatlan padot, elzárva minentől, és ott ültem egy órát. Nem tudtam volna jópofizni a többiekkel, ha ott maradok, biztosan rájuk is rájuk ragasztom a depimet, vagy éppen elkezdtem volna kiabálni velük. Nem sokkal később el is költöztem abból a szobából valami random indokkal, de valójában egyedül akartam lenni, és megpróbálni feldolgozni a történteket.


Az az igazság, hogy úgy érzem, sosem fog sikerülni teljesen. Bár ma már alig látszik rajtam, mégsincs nap, hogy ne gondolnék vissza, és most is, hogy ezt leírom, ne menne tele könnyel a szemem. De hidd el, minden nap sgy kicsivel jobb lett/lesz. Akikkel az elején összevesztem, ma újra barátok vagyunk, és éppenhogy megerősítette a barátságunk, hogy nehéz helyzetben is itt voltak mellettem, mégha akkor nem is akartam.

2023. aug. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!