Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus ki tudja...

A pszichológus ki tudja deríteni, miért lettem biszexuális?

Figyelt kérdés
Mióta barátnőm van, azóta egyre jobban felerősödött bennem a meleg hajlam.
2023. márc. 22. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg nem lettél, hanem mindig is az voltál.
2023. márc. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet ezzel a szemlélettel, szerintem a beállítottság nem csak genetika és nincs előre eldöntve, mint hogy valaki fiú vagy lány. Az életben ért hatások befolyásolhatják, valami csak kiváltotta belőlem is. Bár elfogadom és nem tudok mit tenni, nem tartom normális dolognak, racionális értelme nincs.
2023. márc. 22. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

"Nem értek egyet ezzel a szemlélettel, szerintem a beállítottság nem csak genetika és nincs előre eldöntve, mint hogy valaki fiú vagy lány"


Ezt tökéletesen megfogalmaztad, a tudomány szerint is így van. A genetika csak kis mértékben tesz hozzá.


Viszont a pszichológus nem orvos. Másrészt pszichiátereknek is meg van kötve a keze e téren, mert a lobbi nyomására ezt nem kutathatják. Szoval körültekintéssel kell választanod orvost ha erre vagy kíváncsi.

2023. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:
100%

Mire alapozod azt, hogy nincs eldöntve előre?

Természetesen ugyanígy meg is fordíthatnánk: mire alapozzuk azt, hogy előre el van döntve?


Ez egy nyitott kérdés, rettentő nehéz kutatni. A JELENLEG domináns tudományos konzenzus szerint a szexuális orientáció erősen genetikailag determinált, másodsorban (főleg magzati korban ért) hormonális hatások is befolyásolják, és kisebb részben környezeti dolgok is hatással vannak rá - vagyis utóbbiak nem OKOZZÁK, csak formálják.


Előfordulhat tehát, hogy eddig is lappangott benned, és események valamilyen komplex láncolata most ezt felszínre hozta. Az időzítés mindazonáltal érdekes nyom.

2023. márc. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogyan tudom felmérni, hogy a környetet okozza az egészet? Minthogy senkit sem fog egy tucatnyi újszülöttet a világtól elzárva külön fehérszobákban egy robottal felnevelni. Teljesen megtisztítva a kultúrától. Etikailag egy káosz és nem kivitelezhető. Ez is ne felejts el.
2023. ápr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!