Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idegesnek, feszültnek érzem...

Idegesnek, feszültnek érzem magam, semmi nem nyugtat meg, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Konkrétan depressziós vagyok, (haláleset miatt, illetve azóta még erősebben) nem tudok mit kezdeni az időmmel, jelenleg szabadságon vagyok, mivel dolgozni sem vagyok képes. Idegileg kész vagyok, 3-4 szál cigit is elszívok egymás után, de semmi. Gyógyszert nem szedek, cigin kívül semmilyen más káros szenvedélyem nincs. Alkoholt évente 2-3x fogyasztok, de akkor is mondjuk 2 pohár minőségi bor, vagy valami igazi jó rövid. Most bevertem már egy pálinkát, de azon kívül, hogy majdnem beokádtam, semmi. 27/F egyedülálló.
2023. márc. 24. 23:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet be kéne baxnod alaposan.
2023. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy pálinka? :D Engem 15 év után kidobott az exem plusz vesztettem egy fogadáson is, szóval egy 0,7 literes orosz "standard" vodkát leküldtem 15 perc alatt fél liter fantával...


Filmszakadás, de állitólag végigordibáltam meg énekeltem a társasházat egész éjszaka, reggel a kádamba ébredtem amit telehánytam..

2023. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem bírom meginni. 18 évesen simán ment a fél liter egy este alatt, másnap kutya bajom volt. Most már az íszagától, ízétől rosszul vagyok. Meg nem megoldás az sem. Mert ha az jó, akkor legyek alkoholista?
2023. márc. 25. 00:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kell alkoholistának lenni, csak kizökkenteni magad néha.
2023. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Belső feszültségre a sport a legjobb megoldás, abból is a kardió: úszás, futás, aerobik, stb. Ami feldobja a pulzust.

Miközben a test dolgozik az agy képes elengedni és feloldani a stresszért felelős hormonokat.

1-2 óra kardiónak tudományosan bizonyított 5-10 óra stresszmentes állapotot idéz elő.

Nyugtató hatású még a tabuk nélküli naplóírás is mert a pszichológussal való beszélgetést idézi.

2023. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak aztán ne felejtsd el eltüzelni :D
2023. márc. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Fogadd el, engedd meg magadnak a gyászfolyamatot, kicsit olvass róla.

Esetleg sport? Futás vagy aktív edzés? Fáraszd le a tested, így kösd le az agyad, hogy ne befele figyelj.

2023. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!