Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mellkasi fájdalom, szúrás,...

Mellkasi fájdalom, szúrás, pánikbeteg vagyok vajon?

Figyelt kérdés
Üdv na szóval, kb 2 hete szúrt a mellkasom este, ez már volt többször is de nem zavart eddig, de akkor felkeltem az ágyból és azóta nagyon szarul vagyok, szúr, izzadok minden bajom van, félek, h meghalok, h leáll a szívem, és azt is h anyukám meghal, meg körülöttem mindenki, és nem értem miért van ez, hihetetlen, eddig életvidám voltam minden okés volt, ezt is, úgy írom, h szarul vagyok, szoktam nézni a vérnyomásomat az is 120-as nem magas, de megőrülök valamikor elmúlik, de este szenvedés az egész meg valamikor az egész nap ez van, a szívem akkor nem fog leállni, és meghalni sem fogok ugye, se édesanyám, kérlek valaki tudna nekem segíteni???

2023. márc. 27. 19:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Meg annyi, h mivel foglaljam le magamat?:(
2023. márc. 27. 19:22
 2/21 anonim ***** válasza:
Kardiológiai vizsgálat, ha negatív, akkor pszichológus.
2023. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Akkor nem halok meg ugye?:(

Bocsi, csak tiszta para szerdán átmegyek a háziorvoshoz, h adjon beutalót:)

2023. márc. 27. 20:14
 4/21 anonim ***** válasza:

Az izzadás, a halálfélelem és a mellkasi fájdalom utalhat pánikbetegségre, de szívrohamra is. Ha jól értem, két hete szenvedsz hasonló tünetektől, szóval inkább pánikbetegségre tippelnék. Jól teszed, hogy minél hamarabb orvoshoz mész. Ha addig is erős fájdalmat érzel a mellkasodban, próbálj megnyugodni, mély levegővétellel és "boldog gondolatokkal" stabilizálni a pulzusodat, és ha nem javulsz, menj el a sürgősségire. Jobb biztosra menni. Még annyit tennék hozzá, hogy a szívroham jellemzően szorító, préselő fájdalommal jár, és sokszor kisugárzik a bal karba és az állkapocsba.

Fiatalnak gondollak a kérdésed alapján, ez is inkább a pánikbetegséget erősíti, amibe viszont nem fogsz belehalni, próbálj megnyugodni.

2023. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen igen én is szívrohamra gyanakodtam, de az 2 hétig biztos nem menne, igen fiatal vagyok 20 éves, és szerintem ilyen fiatalon nem hiszem, h szívroham lenne, csak láttam azt is a neten, és még rosszabb lett, igen szerdán megyek orvoshoz, nem szoktam zsibbadni csak a végtagok, és azok is csak akkor amikor megnyugszom, gondolom a stressz ott távozik, nagyon köszönöm a pozitív kommenteket, akkor nem lesz semmi bajom az a lényeg (remélem).
2023. márc. 27. 22:12
 6/21 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hipochonder vagy.

Az a baj, hogy ha nagyon benne vagy, akkor nem tudod megkülönböztetni, hogy melyik tünet az ami valós és mi az, amit már csak az állandó szorongás okoz. A neten olvasgatástól meg még rosszabb lesz, mert tudat alatt elkezded produkálni az olvasott tüneteket.


Nekem volt már képzelt SM-m, hererákom, agyhártyagyulladásom, veseelégtelenségem, vakbélgyulladásom, szepszisem stb. :D

Így visszagondolva már csak röhögök rajta, de amikor 0-24-ben azon kattogtam, hogy meg fogok halni vagy lebénulok, az nem volt vicces.


Nekem végül csak az segített, hogy kivizsgáltattam magam orvossal. És amikor a leletek mutatták, hogy semmi bajom, akkor megnyugodtam.

2023. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nyomodba lépek, köszi szépen nem is olvasok többet itt semmit, mert csak meghalsz.😀
2023. márc. 27. 23:08
 8/21 A kérdező kommentje:

Voltam ma az orvosnál, holnap vissza kell menjek vérvételre, soha nem voltam és félek, mennyi ideig tart, és fáj?:(

Nagyon félek bakker 20 éves létemre:(

2023. márc. 30. 13:45
 9/21 anonim ***** válasza:

5 perc, nem fáj, kb. egy szúnyogcsípéssel egyenértékű.


Egy vérvétel amúgy sosem árt, abból sok minden kiderül.

2023. márc. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Néztek EKG jó volt, de a mellkasomba még mindig érzem, h szúr akkor ez valszeg pszichés lesz nem? Mondjuk majd hétfőn kiderül a vérvétellel együtt:)

Nagyon félek xd😀😀

2023. márc. 30. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!