Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mekkora értékű ajándékot...

Mekkora értékű ajándékot fogadhat el egy pszichológus búcsúajándékként? Illetve mekkora értékben illik megajándékozni másfél éves terápia után hálám jeléül?

Figyelt kérdés
Magánpszichológus. Igen, fizettem már neki eleget, de akkor is szeretném.

2023. márc. 29. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Hálapénzt tilos adni és kapni is, ezt tudod? Akkor is ha tárgyi ajándékként adod.
2023. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Semmiképp sem pénzt. Attól valami személyesebbet.
2023. márc. 29. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

1!

Az új törvény 8000Ft-ig engedélyezi a tárgyi ajándékot!!

2023. márc. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem akarok hülyeséget mondani, csak kérdezem, semmit nem tudok a témáról: a hálapénz szabályok mindenkire vonatkoznak, vagy csak az orvosokra? Mert ugye a pszichológus nem az.
2023. márc. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Psycho ***** válasza:
100%

A fenti hozzászólókkal ellentétben úgy gondolom, etikailag ez egy megengedhető gesztus. Nem arról van szó, hogy tele akarod tömni a zsebét tízenezernyi hálapénzzel.

Semmiképpen se legyen túlzóan nagy értékű - bár a mai világban már minek van kicsi értéke? 🙄

Egy toll, esetleg egy bonbon szerintem bőven elég, ha mindenképp meg szeretnéd hálálni. Ha női terapeutáról van szó, lehet egy kisebb csokor virág is kedves gesztus.

2023. márc. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamilyen kézműves tárgyra/dekorra gondoltam
2023. márc. 30. 14:29
 7/7 anonim ***** válasza:
22%
Vegyél neki valamilyen kézműves tárgyat vagy dekort.
2023. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!