Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolatok leküzdése...

Kényszergondolatok leküzdése hogyan lehetséges a leghatékonyabban? Akár valami irodalom is érdekel ha van a témában

Figyelt kérdés

Időről-időre visszatér ez a rémség ami megkesiriti az életemet.

A gondolatokat karon öltve kíséri a betegség egyik tünete az ellenörzés.

Folyton ezt teszem,hol a gyerekeimmel hol a férjemmel.

A gyerekeimet félten/féltettem dolgoktól próbáltam megtenni mindig mindent nehogy bajuk essen.

Pl folyton ellenörizgetem hogy vesz e le vegőt a kisfiam

Aztán ha ez elmúlik jön más.

Pl rettegés hogy a férjem ne csaljon meg,idióta kreálmányok az agyamban majd mivel azt hiszem ez mindent megold…ellenörizgetem.(persze a tudta nélkül)

Aztán ha az elmúlik újra jönnek a gyerekeim és a félelmek majd ellenörzések.

Hogy lehet így élni?

Korábban tudtam járni terápiára akkor némileg segitett,most sajnos nem tudok.

Gyógyszert teljesen ellenzem.

Ha esetleg lenne más segitség annak örülnék.


2023. márc. 30. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

OCD ben szenvedsz, méghozzá elég súlyosban. Terápia egy megoldás igen, nem értem miert hagytad abba. Gyógyszeres kezelés a helyzeteden aokat javítana mert mint írtam elég súlyos az eseted. Ezt azért írom mert az OCD is egy spektrum, nekem pl “enyhe” OCDm van: ellenőrzöm hogy kivan húzva vasaló, bevan zárva az ajtó, stb., de csak akkor ha én hagyom el a lakást. Kényszergondolataim nincsenek. Az enyém még mehet gyógyszer nélkül de a tied már nagyonterebélyes.


Egyébként ezek segítenek még:

-naplóírás (mimikálja a terápiás beszélgetést)

-sport főleg kardió mint futás uszás

-stresszmentes környezet (munkaváltás)

-sok alvás

-egészséges étkezés

-semmi koffein, cukor vagy ajzószer

-mindennap “me time” mint olvasás, stb

2023. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A terápiát abba kellett hagynom mert nem tudtam járni, azon vagyok hogy újra járhassak.

Gyógyszert biztos nem fogok szedni van jó pár elrettentő példa elöttem.Plussz szoptatom a babámat.

-sok alvás-17 hónapja nem aludtam🥴

Kb 10xer kel fel a fiam

-nem dolgozom,itthon vagyok a kisbabámmal


A többiből lehet megfogadok párat.

2023. márc. 30. 19:56
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Mért nem tudsz terápiára járni? Ha az anyagiak miatt, akkor menj tb-sre, az is lehet jó. Menj a pszichiátriai gondozóba. A gyógyszert ne ellenezd laikusként, mert nem értesz hozzá. Súlyos pszichés betegség esetén gyógyszerre van szükség. A gyógyszer neked nem árt, hanem élhetővé teszi az életedet. Ne várj csodát, pontosan tudod, hogy nincs! Komolyan így akarod felnevelni a gyerekedet? Mért nem akarod a saját életedet élhetővé tenni? Annyin múlik, hogy részt vegyél az okokat feltáró és elsimító pszichoterápián, és beszedd a szorongásgátló gyógyszeredet.
2023. márc. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerek? Gondolom, nem 17 hónapos, mert az a kor már nem kisbaba. Mért nem alszol 17 hónapja? Babapszichológust is kereshetnél, de legalábbis a védőnőt a gyerek nemalvása miatt.

Milyen elrettentő példák vannak előtted?

2023. márc. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
gyakorolj meditációt
2023. márc. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Most átmegyünk abba hogy a gyereket is beleveszed az én problémámba?

Képzeld 17 hónapos a gyerek és azota egyszer sem aludta át az éjszakát.

Védőnô gyermekorvos erre annyit mondott hogy 3 éves korig vagy amig közösségbe megy,vagy mert állandóan fogzik nem is fog.

Például hogy az anyámból mi lett frontin,xanax szedése miatt,de rengeteg embert ismerek akik ilyet szedtek/szednek és leépülnek.

Mindegy is,gyógyszert biztos nem fogok szedni ez ezer százalék.

Terápián rajta vagyok de nem egyszerű bejutni.

2023. márc. 30. 20:13
 7/18 A kérdező kommentje:
5ös válaszoló pèldául milyet?
2023. márc. 30. 20:16
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

A meditációk lényege végül is a gondolatok elengedése, így erre a problémára jó választás lehet.

Talán a zen-t ajánlom az egyszerűsége végett, de bármilyen meditáció jó.

Nézz bele ezekbe

[link]

[link]


Amúgy csak az a fontos hogy ne vezetett meditációt gyakorolj, mert azok ebben nem túl hatékonyak.

2023. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
41%
Én most elkezdtem egy online kurzust, stresszűzők a neve, ott van szó mindenféle stresszel kapcsolatos dologról, például arról is, hogy az ilyen agyalást mivel lehet leállítani.
2023. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

8-as

Nagyon szépen köszönöm.

Jóga segithet?

2023. márc. 30. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!